UDOSTĘPNIJ

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, zapowiedział na antenie TVN24, że w każdej słupskiej szkole będą organizowane spotkania z uchodźcami z Bliskiego Wschodu i Afryki. Dzięki temu – według Biedronia – dzieci będą mogły skonfrontować się z prawdziwym obliczem uchodźcy.

– Ubolewam, że tak mało mówi się o tym w szkołach. Zrobię wszystko, żeby w każdej szkole w Słupsku odbyły się spotkania z uchodźcami, żeby dzieci mogły się z nimi skonfrontować – powiedział prezydent Słupska.

Jak przekonywał w TVN24 Robert Biedroń, nigdy nie miał problemów z jakimikolwiek uchodźcami i uważa, że są oni skarbem dla jego miasta. Biedroń zarzucił także polskim mediom, że kreują wizerunek muzułmanów jako terrorystów.

Według prezydenta Słupska przyjęcie uchodźców z ogarniętej wojną Syrii to nie kwestia wyboru tylko społecznej odpowiedzialności i solidarności z potrzebującymi. W opinii Biedronia stawianie murów i zasieków na granicach nie pomoże, a jedynie jeszcze bardziej zaszkodzi obydwu stronom.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWęgry: trwają starcia imigrantów z policją. Kamienie vs gaz i armatki wodne (video)
Następny artykułWspółczesna wędrówka ludów.
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również