UDOSTĘPNIJ

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, zaapelował by w nazwach słupskich ulic wprowadzić parytet płci. Według polityka byłby to kolejny krok w promowaniu  równouprawnienia w praktyce.

Jak podał TVN24, Robert Biedroń wpadł na ten pomysł gdy okazało się po przejrzeniu nazw słupskich ulic, że większość odnosi się do postaci mężczyzn.

Jak zaproponował prezydent Słupska, w momencie nadawania nowych nazw ulic powinno się brać pod uwagę także nazwy żeńskie tak by odpowiednia proporcja była zachowana.

Według opozycji prezydenta Biedronia, jego pomysł jest bezsensowny i nie ma aktualnie większego znaczenia. Według dużej części radnych miasto ma o wiele poważniejsze problemy niż parytety płci w nazwach ulic.

Do apelu Roberta Biedronia negatywnie odnieśli się zarówno radni z Platformy Obywatelskiej jak i Prawa i Sprawiedliwości. Obydwie formacje zapowiedziały, że będą głosować przeciw.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvn24 / wprost

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBrytyjski komik wyśmiewa Korwin-Mikkego (video)
Następny artykułSondaż: Lewica coraz silniejsza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również