UDOSTĘPNIJ

Władze Berlina zdecydowały, że za proceder żebrania na ulicy przez dzieci, policja ma wystawiać mandaty na kwotę 500 euro dla ich opiekunów. Nowe prawo nie podoba się Związkowi Romów w Niemczech, których przedstawiciele uważają, że jest to cios w ich środowisko i duża część romskich rodzin straci jedyne źródło utrzymania – czytamy na portalu Gazeta.pl

Wyniki sondaży opinii publicznej są jednoznaczne, mówią one o tym, że większość Niemców jest pozytywnie nastawiona do nowego prawa, które wprowadza karalność żebractwa. Ze statystyk wynika, że najwięcej żebrzących to dzieci pochodzenia romskiego. Nie znają oni nawet języka niemieckiego i nie asymilują się z rówieśnikami – rodzice w ogóle nie posyłają ich do szkół.

Niemiecka partia Zielonych nie aprobuje nowego prawa. Jej członkowie twierdzą, że władze Berlina jedynie „zagrały pod publiczkę”, uchwalając prawo, którego domagała się większość.

Co ciekawe według ostatniego raportu niemieckiego Bundesbanku Niemcy są najbogatsi w historii. Majątek gospodarstw domowych to dużo ponad 5 bilionów euro, a trendy wskazują, że dobrobyt Niemiec stale rośnie.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOGazeta.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBiznesmeni stworzyli wykrywacz nielegalnych imigrantów. Produkt już na rynku
Następny artykułHGW tłumaczy czemu nie dopuściła Dudy do głosu w rocznicę Powstania
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również