UDOSTĘPNIJ

Na przełomie maja i czerwca tego roku na polskich drogach pojawi się dodatkowa liczba fotoradarów rejestrujących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Dodatkowe 100 urządzeń zasili dotychczasowe 300 fotoradarów na polskich drogach.

Oprócz dodatkowej liczby fotoradarów, w połowie roku zostanie rozpoczęty montaż urządzeń do pomiaru średniej prędkości pojazdów na wybranych odcinkach.

W 2014 roku dzięki kontrolom fotoradarowym wystawiono 427 tysięcy mandatów.

Portal motofakty.pl przypomina także, że koalicja rządząca planuje zmienić zasady dotyczące odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zarejestrowanej fotoradarem. Według nowych zasad to właściciel pojazdu będzie obarczany odpowiedzialnością. Dotychczas właściciel samochodu, którym przekroczono prędkość mógł wziąć odpowiedzialność na siebie, wskazać osobę, która w danym momencie prowadziła pojazd lub odmówić wskazania kogokolwiek.

źródło: motofakty.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMity i zbrodnie Polskiego Państwa Podziemnego
Następny artykułStokrotka na telewizorze
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również