UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / youtube

Zyskująca w oszałamiającym tempie popularność gra staje się coraz częściej narzędziem wykorzystywanym przez bandytów do wabienia swoich ofiar. Policja ostrzega i apeluje o bezpieczne używanie gry. 

Chodzi o wydaną niedawno grę na urządzenia z systemem android „Pokemon GO”, która polega na szukaniu tytułowych postaci tj. Pokemonów. Rozgrywka toczy się w realnym świecie rejestrowanym kamerą telefonu.

Wraz z ogromną popularnością (jest już popularniejsza od Tindera) wiąże się z nią niestety niebezpieczeństwo.

Jak donosi amerykańska policja, coraz częściej notuje się przypadki napadów rabunkowych na graczy „Pokemon GO”. Bandyci wykorzystują to, że gra wysyła poszukujących Pokemony w różne dziwne miejsca, bardzo często odosobnione i oddalone od zabudowań. W lokalizacji osamotnionych graczy pomaga także prosta w obsłudze funkcja geolokalizacji, którą oferuje gra.

Skala napadów przy użyciu gry staje się tak duża, że policja w stanie Missourii postanowiła ostrzec obywateli publikując przy okazji informacje nt. ostatnich zatrzymań i napadów.

fot. facebook
fot. facebook

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wprost / the guardian

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWięźniowie uciekli z celi, by… ratować życie strażnika (video)
Następny artykułNajbardziej nieoczekiwany efekt Brexitu. Brytyjczycy w kolejkach po polskie paszporty
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również