UDOSTĘPNIJ

Adolf Hitler urodził się w 1889 roku w Brunau nad Innem. Mimo tego, że nie mieszkał tam długo, bo tylko rok, to i tak jeden z domów kojarzony jest tylko z narodzinami dyktatora. Na tę chwilę budynek stoi pusty, a władze miasta chcą jak najszybciej w jakiś sposób go zagospodarować.

Główną obawą władz Brunau jest fakt, że stojący odłogiem dom Hitlera może zwabić do miasta neonazistów. Póki placówka jest pusta, a nie ma pomysłu na jej zagospodarowanie, może zostać kupiona. Możliwość jej wykupienia przez zwolenników nazizmu i Hitlera nie daje spokoju włodarzom miasta.

Neonazistów może kusić też to, że w czasie wojny dom przejęli hitlerowcy, którzy chcieli w nim zorganizować dom nazistowskiej kultury. Plany jednak nie zostały zrealizowane. Po wojnie dom trafił w ręce MSW. Od tego czasu budynek zmieniał swą rolę niejednokrotnie był m.in. gospodą czy bankiem. Aktualnie jednak stoi nieużytkowany.

Przez jakiś czas wydawało się już, że znaleziono nową rolę dla domu dyktatora. Budynek miał zostać centrum pamięci o wojnie. Plan jednak spalił na panewce, gdyż właściciele domu, którzy oddali go MSW zastrzegli, że obiekt nie może stać się miejscem historycznym.

Rozwiązaniem problemu domu Hitlera może okazać się pomysł politologa, Andreasa Maislingera, który proponuje zorganizowanie w budynku Domu Odpowiedzialności. Mimo tego, że jego koncepcja miałaby służyć rozwojowi młodzieży i nie łamałaby zastrzeżeń właścicieli, to do dziś nie została przez władze Brunau przyjęta.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOtvp.info
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFarmaceuci chcą zakazu sprzedaży leków bez recepty
Następny artykułZjednoczona Lewica przechodzi poważny rozłam
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również