UDOSTĘPNIJ

Arabia Saudyjska zainwestowała 3,5 miliarda dolarów w aplikację Uber. Pieniądze pochodzą z publicznego funduszu inwestycyjnego.

Jest to, jak na razie, największa suma pieniędzy zainwestowana w firmę Uber. Jak informuje portal Bloomberg.com, dyrektor saudyjskiego funduszu inwestycyjnego – Yasir Al Rumayyan – zostanie włączony w skład rady dyrektorów przedsiębiorstwa.

Inwestycja jest kontynuacją polityki Arabii Saudyjskiej, która kontroluje w danym momencie około 200 miliardów aktywów biznesowych, ale jedynie 5% z nich to aktywa zagraniczne. Tamtejszy rząd planuje do 2020 roku zwiększyć tę liczbę aż do 50%.

W lipcu ubiegłego roku fundusz inwestycyjny wszedł w posiadanie 38% akcji koreańskiej firmy Posco Engineering & Construction Co. Transakcja wyniosła 1,1 miliarda dolarów. Spółka Posco jest jednym z największych producentów stali na świecie.

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiewolnictwo w Europie: Polska w czołówce
Następny artykułPrzyjaciele i wrogowie Rosjan. Polska wypadła najgorzej w historii badań
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również