UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

John Oliver, Brytyjczyk, jeden z popularnych komików w Stanach Zjednoczonych, poświęcił kilka chwil w swoim telewizyjnym show na wyśmianie Janusza Korwin-Mikkego i jego słów dotyczących imigrantów z Bliskiego Wschodu. Oliver w „Last Week Tonight” wyśmiewał również Holendrów, Węgrów i Słowaków. 

Komik w swoim show zajął się tematem imigrantów szturmujących granice europejskich krajów. Poświęcił swoją uwagę na reakcje państw, które nie chcą w ogóle lub opierają się przyjmowaniu islamskich imigrantów.

Wymienia przy tym Holandię, Danię oraz kraje Europy środkowo-wschodniej, które – z wyjątkiem Polski – stanowczo sprzeciwiają się przyjęcia do siebie nawet najmniejszych ilości imigrantów z Syrii, Iraku i innych krajów arabskich.

Komik wyśmiewa między innymi tłumaczenia Słowaków, których jednym z argumentów za nieprzyjmowaniem imigrantów przez ich kraj był fakt, że nie ma w nim meczetów. Oliver przekonuje, że „one nie występują w dziczy, najpierw trzeba je zbudować”.

Komik wspomniał też o Polsce, mimo że nasz kraj zgodził się na przyjęcie kilku tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu. Wszystko za sprawą Janusza Korwin-Mikkego i jego wypowiedzi w Parlamencie Europejskim, w którym określił tych imigrantów, którz chcą zasiłków jako „ludzkie śmiecie, które nie chcą pracować”.

– Ludzkie śmieci? Mocne słowa i wypowiada je człowiek, który urwał się z parku rozrywki – komentuje słowa Korwin-Mikkego amerykański komik. Oliver użył przy tym określenia „polish Six Flags Guy”, które odnosi się do postaci „Mr. Six” reklamującego jeden z amerykańskich parków rozrywki.

Komik odpowiada także Korwinowi i przekonuje, że imigranci przybywający do Stanów Zjednoczonych pozytywnie wpływają na lokalne społeczności.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKolejne państwo coraz bliżej wyjścia z UE
Następny artykułBiedroń apeluje o parytety w nazwach ulic
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również