UDOSTĘPNIJ

Warszawiacy oraz turyści oburzeni odbudową tęczy LGBT na placu Zbawiciela dają temu wyraz organizując protesty przeciwko odbudowanej instalacji. Ale nie tylko… W internecie coraz większą popularność zdobywa akcja mająca na celu wyrażenie negatywnego stosunku do konstrukcji. Internauci publikują w sieci zdjęcia ze środkowym palcem skierowanym w stronę tęczy, manifestując tym samym sprzeciw wobec decyzji prezydenta miasta o odbudowie tęczy oraz homopropagandy realizowanej za publiczne pieniądze. Oto kilka z nich. 

Jest już odpowiedź zwolenników tęczy: LINK

tęcza1

 

tęcza3

tęcza4

tęcza5

tęcza6Kacper Krojna, fot. Martyna Kuszyk

 

9 KOMENTARZY

  1. Paweł Gawkowski sorry że cie tak długo zaniedbalam ale musze pracować,żeby tacy jak ty mieli skąd brać zasiłki….. A że ci sie nie podobam to oczywiste……gejów nie pociągają kobiety…..idę dalej pracować a ty siedź i dumaj jak zmienić swoje życie żeby wyzbyc sie tej frustracji……..nienawiści do martwej natury typy tęcza…:) zwal sobie konia pod swojego przyjaciela albo co….

  2. Agnieszka Pakuła to że ty napisałaś dłużej od Typowy Ateista to nie znaczy że mądrzej… domagasz się argumentów a jakie ty podałaś? pedofilia księży to "namiętność"? w stosunku do twojej wypowiedzi, wypowiedź typowego ateisty "Z całym szacunkiem ale pierdolisz jak potłuczona. " wygląda naprawdę przyzwoicie.

  3. Marcin Bujalski Nie, wtedy nie były one hańbiące. Dzisiaj jednak są. Symbole mają to do siebie, że po związaniu ich z ideologiami są z nimi automatycznie kojarzone. Tak, jak Wam tęcza kojarzy się dziś od razu z LGBT, tak samo salut rzymski kojarzony jest dziś z Hitlerem. Załóżmy optymistycznie, że choć ten konkretny gest był wykorzystywany przez faszystów niemalże od samego początku dwudziestolecia międzywojennego, to owi harcerze nie kojarzyli wtedy z nim owego pozdrowienia – w porządku. Niemniej jednak, dzisiaj salut rzymski budzi już absolutnie jednoznaczne skojarzenia. Osoba umieszczająca na swoim profilu takie zdjęcie musiałaby żyć pod kamieniem przez ostatnich kilkadziesiąt lat, żeby nie wiedzieć z jaką ideologią będzie to dzisiaj identyfikować tych harcerzy.

    Wierzysz, że to zupełny przypadek, że ów osobnik ustawił sobie akurat tak kontrowersyjne zdjęcie na profilu? Za o wiele mniejsze kontrowersje ludzie dostawali już w tym kraju wyroki skazujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ