UDOSTĘPNIJ

To będzie głośna afera. Stewardzi Polskich Linii Lotniczych LOT przemycali narkotyki, a wpadli po rozmowach z amerykańskimi świadkami koronnymi. 

Rusza proces 11 pracowników, którym udało się przemycić minimum 100 000 tabletek ekstazy oraz prawie 100 kilogramów kokainy. Piątkowa rozprawa została odroczona w związku z podejrzanym wypadkiem samochodowym jednego z podsądnych.

Narkotyki były przewożone do Kanady oraz USA i to właśnie tamtejsza DEA przesłuchała świadków koronnych, którzy wsypali polskich przemytników. Większość tabletek była pakowana w męskie t-shirty ze specjalnymi schowkami. W ubranie można było zapakować aż 7 tysięcy tabletek. Część oskarżonych tłumaczy się, że początkowo byli przekonani, iż przewożą sterydy, a nie narkotyki.

Jeśli chodzi o przemy kokainy, to narkotyki pakowano do puszek część z których zawierała mleko w proszku dla niemowląt. Większość przemytników się przyznała. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd z góry zaplanował ilu kierowców ukarze mandatami w 2015 r.
Następny artykułNapisała „zabić wszystkich białych”. Nie odpowie, bo nie jest biała
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również