UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons

61 proc. osób popierających Donalda Trumpa, uważa, że prezydent Obama jest muzułmaninem, który urodził się poza Stanami Zjednoczonymi. Wyniki badania przedstawiło Public Policy Polling.

Barack Hussein Obama urodził się w 1961 roku w Honolulu na Hawajach i od 2008 roku jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, a od 2009 laureatem Nagrody Nobla. Według 61 proc. popierających Donalda Trumpa, nie jest to prawda. Uważają, że pierwszy czarnoskóry prezydent jest muzułmaninem, który nie urodził się w Stanach Zjednoczonych, a w związku z tym nie powinien piastować tego stanowiska.

Prezydent Obama, według wersji z którą nie zgadzają się wyborcy Trumpa, jest protestantem, choć w wielu kwestiach opowiada się za rozwiązaniami sprzecznymi z nauczaniem wielu konserwatywnych wspólnot protestanckich. Mowa na przykład o aborcji.

Obama przez dwadzieścia lat był członkiem Zjednoczonego Kościoła Chrystusa, a chrzest przyjął w 1988 roku, czyli w wieku 27 lat. W trakcie kampanii wyborczej, postanowił opuścić macierzystą kongregację w Chicago, ponieważ kontrowersje wywoływała postać jej lidera.


źródło: Huffington Post

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również