UDOSTĘPNIJ

Dotarły do nas porażające liczby. Podczas zamachu terrorystycznego w Orlando klubie nocnym środowisk LGBT „Pulse” zginęło 50 osób, a 53 osoby zostały ranne. Policja z Florydy zabiła napastnika. 

Terrorysta to Omar Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego, który jest łączony z Państwem Islamskim i radykalnym islamem. 30-letni mężczyzna został zastrzelony przez policję po tym jak wziął zakładników.

Początkowo mówiło się jedynie o rannych i zakładnikach. Wiele osób zdołało uciec z klubu, ponieważ terrorysta działał sam. Jednakże, wkrótce amerykańskie media podały, że są ofiary śmiertelne. Okazuje się, że mężczyzna zabił aż 50 osób. Ponadto, w szpitalach są ranni w stanie krytycznym.

FBI już rozpoczęło śledztwo. Służby badają czy terrorysta działał sam czy w porozumieniu z innymi, którzy dokonali zamachu jego rękami. Otrzymano informacje, że napastnik miał skłonności ideologiczne w kierunku radykalnego islamu. Nie wiadomo jak silne są jego powiązania z Państwem Islamskim.

– Myślami i modlitwami jesteśmy z rodzinami i bliskimi ofiar – przekazał prezydent Obama.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNajpiękniejsze „starcie” kibiców podbija Europę. Polacy vs Irlandczycy (video)
Następny artykułPowstanie rządowy portal. „To my, a nie Lis jesteśmy nowocześni”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również