UDOSTĘPNIJ

Podpalenie największego meczetu w Europie Zachodniej odbiło się szerokim echem w mediach. Policja aresztowała dwóch nastolatków, którzy są podejrzani o wzniecenie ognia. To 14-latek z 16-letnim kolegą.

Pożar w świątyni Baitul Futuh w południowo-wschodnim Londynie przyniósł gigantyczne straty. W niebo wzbił się kłębiasty dym, a ogień trawił połowę parteru i część dachu meczetu. Z płomieniami walczyło 70 strażaków, zamknięto okoliczne drogi. Dzięki szybkiej akcji służb, konstrukcja meczetu nie została naruszona.

Od początku przewidywano, że przyczyną pożaru było podpalenie. Nie spodziewano się jednak, że głównymi podejrzanymi będą tak młodzi ludzie: 14-latek i 16-latek. Chłopcy zostali aresztowani.

Baitul Futuh to meczet znajdujący się w południowo-zachodnim Londynie. Jest uznawany za największy w całej Europie Zachodniej. To również największa świątynia Stowarzyszenia Muzułmańskiego Ahmadiyya poza granicami Pakistanu. Jest w stanie pomieścić około 10 000 wiernych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: independent.co.uk

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPalikot: Petru to bankowy lobbysta, niech podpisze weksel na 200 tysięcy
Następny artykułImigranci napadają na szwedzkie pociągi
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również