zielone żółtko jajka badania naukowcy
Unsplash Rebekah Howell
Joanna Szwalikowska - 8 Listopada 2020

Kury nieoczekiwanie zaczęły znosić jajka z zielonymi żółtkami. Zaskakujące wyniki badań naukowców

Zielone żółtko w jajkach to z pewnością widok, z którym spotkało się bardzo niewiele osób. Naukowcy postanowili zbadać ten fenomen, a ostateczne wyniki okazały się być bardzo zaskakujące.

Zielone żółtko w jajkach jest zjawiskiem niemal niespotykanym, jak się jednak okazuje, takie sytuacje się zdarzają. Sprawą zainteresowali się naukowcy, którzy podjęli się badań. Ich rezultaty są bardzo zaskakujące.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Kury zaczęły znosić jajka z zielonymi żółtkami. Niewiarygodne zjawisko

W miejscowości Othukkungal w Indiach doszło do niewiarygodnego zdarzenia. Kury jednego z farmerów zaczęły znosić jajka z zielonymi żółtkami. Zaskoczony mężczyzna nie mógł uwierzyć własnym oczom. Postanowił, że musi podzielić się swoim odkryciem ze światem.

Farmer z Othukkungal najwyraźniej został obdarowany przez los bardzo wyjątkowymi kurami. Sześć z nich znosi bowiem jajka z żółtkami o kolorze zielonym. Zaskoczony mężczyzna zaprosił do siebie naukowców, by zbadali, dlaczego tak się dzieje oraz co jest powodem takiej sytuacji.

A.K. Shiahbudeen zaprosił badaczy, którzy z chęcią pojawili się na jego fermie. Zanim zaczęli przeprowadzać badania, byli jednak pewni, że zielone żółtka wynikają zapewne z kwestii pożywienia. Farmer jednak upierał się, iż wszystkie kury otrzymują identyczne jedzenie, natomiast tylko kilka z nich znosi specyficzne jajka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Journal of Food Science opublikowało badania, z których wynika, że żółtka jaj o ciemniejszym kolorze (musztardowy lub jasnopomarańczowy) zazwyczaj posiadają więcej kwasów omega-3 oraz witamin niż jajka z żółtkami znacznie jaśniejszymi.

Różnica pomiędzy dwoma różnymi jajami wynika zazwyczaj z diety o =raz zdrowia kurczaka. Jak ukazują również badania, ciemniejsze żółtko może zostać spowodowane włączeniem do diety nasion chia.

- Kolor żółtka może naprawdę wiele powiedzieć o wartości odżywczej jajka - mówiła ekspertka z Culina Health, Vanessa Rissetto. Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, kolor żółtka może nam powiedzieć naprawdę dużo na temat wartości odżywczej jajek, a także tego, czym karmione były kury, które je zniosły.

- Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest, aby żółtko miało ciemny i intensywny pomarańczowy kolor. Te żółtka są zwykle produkowane przez kury hodowane na pastwiskach, których dieta składa się ze świeżej trawy, robaków i koników polnych. Ta dieta jest bogata w karotenoidy, które dają żółtka bogaty pomarańczowy kolor - dodała.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Rissetto zwróciła również szczególną uwagę na to, iż żółtka o innym kolorze, mogą również mieć nieco zróżnicowany smak. Zdaniem niektórych szefów kuchni, pomarańczowe żółtka mogą mieć o wiele bardziej wyrazisty smak niż te o żółtkach zdecydowanie jaśniejszych.

Tym razem jednak kolor żółtek nie wynikał z diety kur, ponieważ wszystkie otrzymywały dokładnie takie samo jedzenie. Na ten moment chyba jedynie kury mogą wiedzieć, co spowodowało, iż żółtka stały się zielone. Naukowcy nadal usilnie pracują nad rozwiązaniem zagadki.

zielone żółtka jajka

Źródło: Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Malutkie rysie pilnie poszukiwane. Nie żyje ich mama, słynna rysica Nelly
  2. Kamil Stoch i jego żona zachwycili kibiców. Nasz mistrz pokazał fanom swoje "dziecko" (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News