zus
Wiadomości Pikio - 16 Lipca 2015

Wysłanie sondy na Plutona dużo tańsze niż cyfryzacja ZUS. Raport utajniono

Stany Zjednoczone wysłały sondę New Horizons, która sfotografowała Plutona. Koszt całej operacji był tańszy niż cyfryzacja ZUS.

Wydawałoby się, że docieranie do Plutona to potężne przedsięwzięcie, które pochłonie niewyobrażalne sumy. Owszem, za misję w czasie której przez 9,5 roku sonda pokonała 4,8 mld kilometrów, zapłacono 700 milionów dolarów, czyli około 2,6 miliarda złotych. Sonda zbiera informacje, które będą niewiarygodnie istotne dla naukowców. Otrzymają oni mapy planety oraz jej księżyce. Dane zebrane przez NASA pozwolą poznać skład atmosfery i powierzchni Plutona. Tymczasem, to gigantyczne przedsięwzięcie wciąż jest tańsze niż cyfryzacja ZUS, za którą zapłaciliśmy już 3 miliardy złotych, czyli kilkaset milionów więcej. Ponad 100 milionów złotych poszło na sam projekt Platformy Obywatelskiej Usług Elektronicznych. Co ciekawe, raport z kontroli w/s cyfryzacji ZUS został utajniony. Gdy urząd premiera objęła Ewa Kopacz raport został opatrzony pieczęcią "informacja niejawna o klauzuli zastrzeżone".Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News