witek
fot. youtube
Wiadomości Pikio - 17 Lipca 2015

Wpadka rzecznik PiS. O Katyniu uczyła się z przedwojennych gazet

Nowa rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Witek, stała się nowym celem pośmiewiska internautów. Wszystko za sprawą jej zwierzeń w jednej z gazet gdzie opowiedziała o tym jak czytała o Katyniu w przedwojennych książkach i gazetach.

W artykule przybliżającym postać nowej rzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego, Witek dzieli się swoimi wspomnieniami ze studiów na Uniwersytecie Wrocławskim. - Zdałam maturę i miałam wybór: albo bez egzaminów na Akademię Rolniczą, albo na historię. Prof. Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow - opowiada Witek. Internauci szybko wychwycili absurdalność wypowiedzi nowej rzecznik PiS i ironicznie pytają jak to możliwe, że ktokolwiek mógł znaleźć wzmianki o zbrodni w Katyniu i układzie między III Rzeszą a ZSRS w podręcznikach i gazetach wydanych przed tymi wydarzeniami. Wątpliwości internautów budzi także fakt, że wykazująca się niewiedzą Witek jest odpowiedzialna w PiS m.in. za założenia programowe partii dotyczące edukacji. Wielokrotnie apelowała o przywrócenie kształcenia historycznego we wszystkich typach szkół by nie produkować "historycznych analfabetów". Sama Witek przez lata była nauczycielką. To nie pierwszy taki przypadek gdy najważniejsi posłowie partii znajdujących się w Sejmie mają ogromnie problemy z wiedzą historyczną. W przeszłości poważne problemy z datą wstąpienia Polski do UE miała Beata Szydło (kandydat PiS na premiera Polski), która stwierdziła, że wydarzyło się to w latach 80., potem poprawiła się na lata 90. Również poprzedni rzecznik PiS miał problemy z wiedzą historyczną. Adam Hofman pytany o daty i wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim miał poważne problemy z prawidłowym umiejscowieniem ich w czasie. Twierdził m.in., że powstanie w Warszawie trwało 28 dni. Z kolei Dariusz Joński z SLD stwierdził niegdyś, że Powstanie Warszawskie wybuchło w latach 80.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News