Wiadomości o wybuchu
Pikio.pl
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Nagły wybuch, na miejsce pilnie wysłano służby. Napływają wiadomości o rannych w polskiej miejscowości

Wiadomości na temat tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Łukowa w gminie Chęciny nieopodal Kielc, obiegły krajowe media. Doszło tam do nagłego wybuchu. Na miejscu wciąż pracują funkcjonariusze straży pożarnej. Sytuacja jest poważna, są ranni.

Wiadomości o wybuchu w domu jednorodzinnym w świętokrzyskiej miejscowości są porażające. Duża część budynku została kompletnie zniszczona. W środku znajdowała się trójka mieszkańców. Niestety, napływają wiadomości o rannych osobach.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Wiadomości o wybuchu w Łukowej są porażające

Młodszy brygadier Marcin Nyga, rzecznik świętokrzyskiej straży pożarnej, w rozmowie z portalem Onet poinformował, że zgłoszenie o wybuchu wpłynęło do dyżurnego około godziny 8:15 rano.

- Na miejsce zadysponowano zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Wolica oraz jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 3 z Kielc. Po dojeździe okazało się, że w budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Praktycznie jedna trzecia budynku jest w całości zniszczona - przekazał strażak.

- Wybuch całkowicie zniszczył jeden z rogów murowanego domu. Budynek nie nadaje się do zamieszkania - uzupełnił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W czasie wybuchu w domu jednorodzinnym przebywało trzech mężczyzn. Dwóch z nich poniosło obrażenia. Życiu najstarszego z nich nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Na miejscu pojawiła się karetka ratownictwa medycznego.

- [W środku byli - przyp.red] ojciec i dwóch dorosłych synów. Ci dwaj synowie odnieśli obrażenia, a ojcu na szczęście nic się nie stało - dodał rzecznik świętokrzyskich strażaków.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracuje siedem zastępów straży pożarnej oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza z kieleckiej jednostki. Funkcjonariusze przeszukują gruzowisko w poszukiwaniu potencjalnych ofiar. Znana jest przyczyna zdarzenia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Uwaga, są nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Bardzo ważne zmiany, każdy rodzic powinien wiedzieć
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu


- Jak się okazało, eksplodowała mieszanina gazu propan butan, która najprawdopodobniej ulatniała się z nieszczelnej butli - poinformował Marcin Nyga.

Z wiadomości przekazanych przez świętokrzyskie Echo Dnia wynika, że do akcji włączyło się 30 strażaków. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zostały udostępnione w mediach społecznościowych przez Świętokrzyskie Ratownictwo. To niejedyne zdarzenie tego typu, o którym informowaliśmy w ostatnim czasie.

Wybuch

Źródło zdjęć: Facebook/Świętokrzyskie Ratownictwo

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wszystko jest już jasne. Naukowcy podali, gdzie najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Katarzyna Dowbor zdradziła przepis na błyskawiczną szarlotkę. Prezentuje się po królewsku i smakuje jak marzenie
  7. Decyzja ws. nieuczciwych praktyk pośredników handlu żywnością. Szykują się zmiany
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/Radio Zet/Echo Dnia Świętokrzyskie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News