ulotki wiadomość wojsko covid
wikipedia Triskaidekafil
Joanna Szwalikowska - 2 Grudnia 2020

Mieszkańcy złapali się za głowy. Każdy dostał do skrzynki pocztowej identyczną wiadomość nt. wojska i COVID

Ulotki, które w swoich skrzynkach znaleźli wszyscy mieszkańcy Koszalina, wzbudziły grozę. Zawierały one fałszywe informacje, które mogą wywołać niepokoje społeczne. Sugerowały między innymi, iż żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mieliby prowadzić przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19.

Ulotki wypełnione fałszywymi informacjami trafiły do skrzynek mieszkańców Koszalina. Znalazły się w nich stwierdzenia, które mogą mieć duży wpływ na podziały w społeczeństwie, a także działać destabilizująco. Żadna z zawartych w nich informacji na temat epidemii nie była prawdziwa. 

Klamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuKlamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuCzytaj dalej

Fałszywe ulotki w skrzynkach mieszkańców Koszalina

- WOT został powołany do wykonania na społeczności przymusowych testów i szczepień na covid-19. Forma, w jakiej zostaną przeprowadzone zawarta jest w ulotce - czytamy na pierwszej stronie ulotki, która trafiła do skrzynek mieszkańców Koszalina. Jest to oczywiście stwierdzenie nieprawdziwe, które w dodatku mogłoby wywołać panikę społeczną. 

W ulotkach znalazły się również informacje o wprowadzeniu w listopadzie bieżącego roku ustawy, w której zawarto przepis o przymusowych szczepieniach, nieskuteczności testów na koronawirusa czy masek służących do zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Tytuł ulotki to "Prawdziwy informator społecznościowy". 

O podejrzanych ulotkach, które trafiły do mieszkańców Koszalina jako pierwszy poinformował portal GK24.pl. Dziennikarze twierdzą, iż takie same treści rozprowadzane są również w innych częściach kraju. Jest to bardzo niepokojące zjawisko, które może w negatywny sposób wpłynąć na nastroje społeczne poprzez rozsiewanie nieprawdziwych informacji. 

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Wspomniana ulotka ma cztery strony, nie znajdują się na niej żadne nazwiska autorów czy nazwa instytucji, co już, samo w sobie, wywołuje podejrzenia. Jedyne odniesienie to namowa dotycząca podpisania petycji "Stopcovid1984", jest ona sygnowana przez fundację, którą prowadzą przeciwnicy szczepień. 

Po publikacji artykułu na portalu GK24.pl, w mediach społecznościowych pojawiły się głosy internautów, którzy zgadzają się z tezami, jakie znalazły się w opisanych ulotkach. Na profilu jednego z autorów tego typu komentarzy znalazł się link do zbiórki pieniędzy, mają one zostać przeznaczone na druk ulotek oraz innych materiałów związanych z panującą epidemią. 

Informacje dotyczące zaangażowania Wojsk Obrony Terytorialnych w rzekome przymusowe szczepienia są nieprawdziwe. Rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Marek Pietrzak, przyznał, iż sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom. Jego zdaniem, wspomniane ulotki to przykład działań destabilizujących. Choć sam materiał nie ma wielkiej siły oddziaływania, podejmowanie takich akcji w perspektywie długofalowej może wpłynąć na nastroje społeczne. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Fałszywe informacje dotyczące zaangażowania żołnierzy w akcje masowych szczepień prawdopodobnie wynikają z tego, iż od miesięcy są oni bardzo aktywnie zaangażowani w walkę z epidemią. Fakt, iż szczepienia nie będą obowiązkowe podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Pozostałe informacje zawarte w ulotce także są manipulacjami. Rzekome przepisy, jakie w niej wymieniono dotyczyły stosowania środków przymusu bezpośredniego za niepoddanie się obowiązkom szczepienia, izolacji lub kwarantanny. Pochodzą one z ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, która obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku. Cytat dotyczący z kolei nieskuteczności testów PCR w wykrywaniu koronawirusa został wyjęty z kontekstu oraz przypisany naukowcowi, który w rzeczywistości słów tych nie wypowiedział. 

Ulotki

Źródło: Zrzutka.pl/Konkret24.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Konkret 24 PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News