Samochód opony deski
Webniusy
Konrad Karpiuk - 30 Maja 2020

Zauważyłeś, że sąsiedzi zakrywają opony swoich aut deskami? Mają ważny powód, lepiej zrobić tak jak oni

Jeśli zauważyłeś, że twój sąsiad w ten sposób chroni samochód, powinieneś się tym zainteresować. Chodzi o zakrywanie opon deskami lub innymi przedmiotami o podobnym kształcie. Okazuje się, że właściciele aut mają do tego ważny powód. Wiele osób na początku się z tego śmiało, ale gdy dowiedzieli się, czemu to służy, szybko zmienili zdanie i sami zaczęli tak robić.

Nie każdy samochód stoi w garażu. Osoby mieszkające w blokach bez podziemnych kompleksów garażowych trzymają je na osiedlu, z kolei mieszkający w domach często stawiają je na podwórku czy nawet przed bramą. Warto wtedy pomyśleć o zakrywaniu kół deskami, jeśli znajdujemy się w szczególnej sytuacji.

Samochód z kołami zakryty deskami. Dlaczego ludzie to robią?

Szczególna sytuacja to ciepłe i upalne dni oraz duża ilość psów, szczególnie bezdomnych, błąkających się po okolicy. Jeśli zachodzą te dwie okoliczności w naszym sąsiedztwie, zakrywanie kół może nie być wcale złym pomysłem. Powodem tej nietypowej praktyki jest uchronienie kół przed obsikiwaniem kół przez zwierzęta.

Krzysztof Jackowski w szpitaluJackowski na stole operacyjnym, po trzech dobach przyszło największe załamanie. Wiele osób może spotkać identyczne zagrożenie, jak jasnowidza przed latyCzytaj dalej

Mogłoby wydawać się, że taka praktyka nie ma większego sensu. Wszak koła i tak umyjemy na myjni, a same koła i tak są brudne od kontaktu z jezdnią. Jednakże kluczowa jest w tym wypadku pora roku. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury, psie ekskrementy będą wydawać nieprzyjemny odór, który może dostać się do kabiny samochodu.

Wiadomo skąd popularność tej praktyki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Tego typu praktyka jest jednak popularna głównie w krajach azjatyckich, takich jak Chiny czy Japonia. Kraje te zmagają się z dużą ilością bezdomnych psów, które potrafią chodzić całymi watahami. Oczywiście jak to psy, często znaczą swój teren, więc obierają sobie za cel koła samochodów. W połączeniu z ciepłym klimatem nie jest to zbyt przyjemne połączenie.

Dzisiaj grzeje:

1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić

2. Radosław Majdan już świętuje narodziny syna? Jedno zdjęcie mówi wszystko

Co prawda istnieją parkingi strzeżone, gdzie psów nie ma, ale mają one ograniczoną ilość miejśc parkingowych, dlatego wielu kierowców wozi w bagażniku deski. W Polsce tak dużego problemu nie ma, ale jeśli twoja okolica zmaga się z bezdomnymi psami, warto rozważyć zastosowanie latem takiego "zabezpieczenia".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z kiszonego buraka to prawdziwa bomba witaminowa. Warto znać jego zastosowania
  2. Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)
  3. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje 14-latka, za którą kciuki trzymało wielu Polaków
  4. Martyniuk zalał się łzami, padły poważne groźby. Starał się zatuszować sprawę, film zniknął z internetu
  5. Jan Paweł II przed laty nagle zalał się łzami. Papież Polak miał porażającą wizję
  6. Najczęściej popełniany, ogromny błąd podczas parzenia herbaty. Wszyscy powinni go unikać

Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News