Nie żyje polski polityk
Dawid Tomaseti/Unsplash
Aneta Wasilewska - 28 Sierpnia 2020

TVP przed chwilą poinformowała. Tragedia, nie żyje polski polityk

Właśnie pojawiła się tragiczna wiadomość, przekazana przez TVP. Niestety, nie żyje polski polityk. Cała pogrążona w żałobie rodzina otrzymuje napływające kondolencje. Nikt nie może uwierzyć.

Polski polityk nie żyje. Przykra wiadomość właśnie została przekazana przez TVP. Nikt nie może uwierzyć w te tragiczne informacje.

Rok szkolny rozpoczęciePilna wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskim mieścieCzytaj dalej

Polski polityk nie żyje

Nie żyje Przemysław Jerzy Witek, polski polityk, historyk i wychowawca. W czasach PRL był jednym z działaczy opozycji. TVP przypomniało, że w 1981 roku przyczynił się do przywrócenia Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. Przykrą wiadomość o śmierci za pośrednictwem Twittera potwierdził Jan Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych .

- Na wieczną wartę odszedł jeden z tych, którzy wskrzesili Marsz Szlakiem Kadrówki w 1981 roku i przywracali Polakom ideały II Rzeczypospolitej. Wierny Idei Niepodległości miał w sobie do końca ducha ułańskiej fantazji Wieniawy. Niech Polska ziemia przytuli Go tak mocno, jak Ją ukochał - przekazał Jan Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MałżeństwoW sieci pojawiło się niebywałe zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy znają tę parę, wiecie kto to?Czytaj dalej

Przemysław Jerzy Witek, polski polityk, historyk i wychowawca nie żyje

Przemysław Jerzy Witek odszedł w wieku 72 lat. Polski polityk, historyk i działacz opozycyjny przyszedł na świat 23 września 1947 w Kielcach. W jego domu panowały tradycje niepodległościowe, z którymi przez całe późniejsze życie się utożsamiał. Przemysław Jerzy Witek należał do osób, które przyczyniły się do przywrócenia Marszu Szlakiem Kompanii Kadrowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany przez Polaków aktor znany z największych kinowych hitów. Miał dopiero 43 lata
2. Druga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rząd
3. Już 2 września wejdzie w życie nowy zakaz. Polacy mogą tylko załamać ręce

Przez lata był członkiem Kapituły Odznaki "Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki". Przemysław Jerzy Witek był także wychowawcą młodzieży, społecznikiem i redaktor pism opozycyjnych w PRL. W sierpniu 1980 roku należał do twórców Świętokrzyskiej "Solidarności".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Tomasz Sosonowski. Nagła śmierć wstrząsnęła wszystkimi
  2. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia do Polaków. Chodzi o maseczki, wszystko jest już jasne
  3. Żywioł uderzył z potężną siłą. Nie żyje co najmniej 19 osób, ogromne zniszczenia
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w popularnej restauracji. Sanepid pilnie szuka klientów
  5. TVP popełniło kluczowy błąd? Poszło o "Pytanie na śniadanie", niespodziewana afera

Jadwiga Kaczyńska, niebywałe rewelacjeNiebywałe rewelacje o matce Kaczyńskich po latach ujawnione przez "SE". Nigdy wcześniej nieznana historiaCzytaj dalej

Źródło: TVP3, Telewizja Republika

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News