Nie żyje Ewa Demarczyk
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 15 Sierpnia 2020

Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Dramatyczne doniesienia z ostatniej chwili. Nie żyje Ewa Demarczyk. O jej odejściu poinformowało Polskie Radio RDC. Cała Polska pogrążyła się w żałobie, odeszła wielka gwiazda.

Nie żyje Ewa Demarczyk - Polskie Radio RDC przekazało smutną wiadomość. Smutna wiadomość sprawiła, że cały kraj pogrążył się w żałobie. Wybitna wokalistka odeszła w wieku 79 lat. Ze wszystkich stron spływają kondolencje.

Lech Wałęsa nieuleczalna chorobaFatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyćCzytaj dalej

Nieprawdopodobnie smutne doniesienia z ostatniej chwili - nie żyje Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk była wybitną polską wokalistką, która wykonywała utwory z nurtu poezji śpiewanej. Od 1962 do 1972 roku była związana z kabaretem Piwnica pod Baranami. Polska piosenkarka została uznana za jedną z najbardziej utalentowanych oraz charyzmatycznych postaci, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej. Była niesamowicie ceniona za swoją ekspresję. Ta objawiała się w m.in. w śpiewanych przez nią tekstach.

Ewa Demarczyk była niebywałą osobowością estradową, posiadała wybitne zdolności interpretacyjne, dzięki czemu zdobyła tytuł jednej z najbardziej cenionych wokalistek w Polsce. Wielokrotnie nagradzano ją za jej wspaniałe wykonania. Zdobywała serca fanów na całym świecie. Występowała nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Kubie czy Brazylii. Gościły ją również prestiżowe estrady, takie jak Olympia czy Carnegie Hall.

Gwiazda była postacią absolutnie wyjątkową, stanowiła klasę samą w sobie. Na pierwszy plan wysuwała się jej niepowtarzalność i oryginalność, której nie sposób podrobić. Była porównywana do postaci takich jak Juliette Greco czy Edith Piaf.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kasia Tusk zdjęcie burza internautówBurza pod jednym zdjęciem Kasi Tusk. Internautów oburzyła pewna rzeczCzytaj dalej

Ewa Demarczyk urodziła się 16 stycznia 1941 roku w Krakowie. Była bardzo muzykalnym dzieckiem, wróżono jej karierę pianistki. Po ukończeniu szkoły muzycznej okazało się jednak, że scena muzyczna ma jej dużo więcej do zaoferowania. Gwiazda nie była pewna wówczas, czym dokładnie chce się zająć. Interesowała się aktorstwem, jednak okazało się, że całkowicie poświęci się w przyszłości muzyce oraz śpiewaniu.

Debiutowała w 1961 roku w klubie "Cyrulik", po czym cały Kraków obiegła wieść o ciekawe wokalistce. Wówczas zainteresował się nią kabaret Piwnica pod Baranami, a dokładniej Zygmunt Konieczny. Stała się ona najważniejszą artystką w karierze Koniecznego - utalentowanego kompozytora.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN pilnie ostrzega. Najbliższe godziny będą kluczowe, duże zagrożenie dla wielu Polaków
2. Sanepid zamyka kolejne kąpieliska nad Bałtykiem. Powodem nie jest jednak koronawirus, lecz inne zagrożenie
3. Niestety, koronawirus w komunikacji miejskiej. Sanepid pilnie szuka pasażerów

Ich duet stał się symbolem niezwykłej i wspaniałej współpracy. Wokalistka doskonale interpretowała utwory pisane przez Koniecznego. Niedługo później Ewa Demarczyk stała się największa gwiazdą Krakowa. Po lokalnym sukcesie zaczęła zdobywać popularność i uznanie w całej Polsce, a później na świecie. Nie miała sobie równych. Jej odejście to ogromna strata dla polskiej sceny muzycznej. Z całego kraju spływają kondolencje. To kolejne odejście wielkiej postaci, o którym dowiedzieliśmy się dzisiaj. Rano poinformowano o odejściu legendy "Solidarności" Henryka Wujca. O jego śmierci poinformowała Janina Ochojska.

Obrazy Pikio

Źródło: Wikipedia Photographer Jan Popłoński

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezydent odebrał telefon, nagle Agata Duda wyrwała mu urządzenie i powiedziała jedno zdanie. Miała dość
  2. Bandziorek z “Chłopaków do wzięcia” wyznał prawdę po wyjściu z więzienia. Potwierdził się czarny scenariusz
  3. Babcia poszła do fryzjera. Gdy wróciła do domu, rodzina zaniemówiła, natychmiast chwycili za telefony
  4. Niespodziewana, zła wiadomość dla emerytów. Dostaną mniej pieniędzy, ręce opadają
  5. Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowym

Ślub panna młoda furia mążPanna młoda weszła do pokoju, żeby się przebrać, na łóżku leżał jej mąż. Momentalnie wpadła w furięCzytaj dalej

Źródło: Twitter, Wikipedia, Culture PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News