Informacje o śmierci
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 21 Października 2020

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Niestety, nie żyje Jadwiga Sienkiewicz

Informacje o śmierci Jadwigi Sienkiewicz obiegły krajowe media, wnuczka Henryka Sienkiewicza odeszła we wtorek 20 października 2020 roku.

Informacje o odejściu Jadwigi Sienkiewicz wstrząsnęły wieloma Polakami, to wyjątkowo smutne wiadomości. O śmierci wnuczki słynnego pisarza Henryka Sienkiewicza poinformowała rodzina, kobieta zmarła we wtorek 20 października 2020 roku.

Informacje o śmierci Jadwigi Sienkiewicz obiegły krajowe media

Informacje o śmierci swojej cioci przekazał poseł i były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Wnuczka słynnego pisarza i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości odeszła we śnie 20 października 2020 roku w swoim domu w Oblęgorku koło Kielc, gdzie mieszkała przez całe życie.

- Dziś odeszła moja ciocia - Jadwiga Sienkiewicz, wnuczka Henryka Sienkiewicza - przekazał na swoim Facebooku Bartłomiej Sienkiewicz.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Poseł PO zapewniał w swoim wpisie w mediach społecznościowych, ze jego ciocia byłą w świetnej kondycji niemal do samej śmierci. Wnuczka pisarza odeszła mając 94 lata, a jeszcze 4 lata temu jeździła konno. Poonadto aktywnie włączała się w polityczne manifestacje.

- Miała 94 lata, była żołnierzem 4 pułku piechoty Armii Krajowej ps. >>Osa<<, a w ostatnich latach swojego życia najstarszą uczestniczką manifestacji KOD. Jeszcze 4 lata temu po raz ostatni jeździła konno. Piękny człowiek, świadek wieku, zawsze po stronie wolności - napisał o swojej cioci Bartłomiej Sienkiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Jadwiga Sienkiewicz odeszła 20 października 2020 roku w wieku 94 lat

Jak poinformował Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji, pani Jadwiga Sienkiewicz, pomimo swojego sędziwego wieku, aktywnie udzielała się na organizowanych przez komitet manifestacjach i była ich najstarszą uczestniczką. Towarzyszyła jej córka, Hanna Dziewanowska.

- Pani Jadwiga wraz z córką Hanną Dziewanowską były wiernymi uczestniczkami manifestacji, pikiet i innych wydarzeń organizowanych przez Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji. Po raz pierwszy pojawiła się i zabrała głos już na pierwszej takiej demonstracji, w grudniu 2015 r. pod urzędem wojewódzkim w Kielcach - przekazał kielecki KOD.

Jadwiga Sienkiewicz była wnuczką polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza, autora m.in. słynnej Trylogii, w której skład wchodzą powieści: "Ogniem i mieczem", "Potop", "Pan Wołodyjowski" a także "Krzyżaków" i "W pustyni i w puszczy". Autor w 1905 roku został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt swojej twórczości, był pierwszym Polakiem, który otrzymał to wyróżnienie.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Coraz powszechniejszy objaw koronawirusa, pojawia się po zakażeniu. Dotyczy w szczególności kobiet

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

Henryk Sienkiewicz przyszedł na świat 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, a zmarł 15 listopada 1916 w Vevey, był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną autora została Maria Szetkiewicz, która po 4 latach małżeństwa zmarła na gruźlicę. Para doczekała się dwójki dzieci: Jadwiga Korniłowiczówny i Henryka Józefa, którego potomkiem jest Bartłomiej Sienkiewicz. Następnie pisarz związał się z Marią Wołodkowicz, lecz po miesiącu małżeństwa panna młoda zdecydowała się rozstać z pisarzem, który uzyskał później papieskie potwierdzenie niezaistnienia sakramentu małżeństwa. Trzecią żoną noblisty została Maria Babska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła
  3. Pilne wiadomości w sprawie konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Kibice muszą się przygotować, niestety
  4. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  5. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  7. Uważaj na fałszywe SMS-y od sanepidu, które potrafią nieźle nastraszyć. Możesz też stracić ogromne pieniądze
  8. Domowy syrop z czosnku jest silniejszy nawet od cebulowego. Poradzi sobie z grypą i chorobami dróg oddechowych
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express/Gala

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News