TVN
screen/TVN
Konrad Karpiuk - 5 Maja 2020

W sieci pojawiło się nagranie z dużego polskiego szpitala. Sceny jeżą włosy na głowie, tak postępują z chorymi na COVID-19

TVN w programie "Uwaga!" wyemitował na nagranie prosto z polskiego szpitala zakaźnego, w którym lekarze zajmują się chorymi na COVID-19. Dziennikarz stacji pojechał osobiście do szpitala MSWiA w Warszawie przy ulicy Wołoskiej. Kamera wszystko zarejestrowała. Pokazano, jak postępuje się z osobami zarażonymi koronawirusem.

TVN pokazał wyjątkowy materiał, ujawniający, jak naprawdę wygląda praca w szpitalach zakaźnych. W placówce, którą wizytował reporter, leczonych jest ponad stu pacjentów. Pokazano dokładnie procedury personelu medycznego oraz z jakim problemem najbardziej zmagają się pacjenci.

TVN pokazał materiał o tym, jak naprawdę wygląda praca w szpitalach zakaźnych

Oczywiście reporter TVN z racji procedur bezpieczeństwa, również musiał być ubrany w kombinezon, gogle, maseczkę i przyłbicę. Wejście do sali z czerwonym napisem COVID było niczym przeniesienie się do innego wymiaru. Za drzwiami, gdzie przebywają chorzy, wszystko wygląda zupełnie inaczej, każdy z zarażonych jest w sporej odległości od siebie, przez co doskwiera im samotność.

Informacje o śmierci dzieckaPolicja przekazała smutne informacje. Niestety, dziecko nie żyje, za wszystkim stoi 19-letni chłopak. Tragiczne wiadomości z południa PolskiCzytaj dalej

- Rodzina nie może ich odwiedzić, dla nich najbliższą rodziną są pielęgniarki i lekarze. Z prawdziwą rodziną mogą się komunikować tylko przez telefon. Jak przestają się komunikować, zostają odcięci od świata. Jak umierają, to nie ma żadnego pożegnania. Rodzina odbiera pacjenta w trumnie, nie ma innej możliwości. To jest dla bezpieczeństwa nas wszystkich - powiedziała profesor Irena Walecka, kierująca izolatorium.

Problemy izolacji pacjentów. Są kompletnie odcięci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lech WałęsaLech Wałęsa zwrócił się do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Izolowani są nie tylko pacjenci znajdującym się w ciężkim stanie. Dokładnie w takiej samej sytuacji są osoby, które mają lekki przebieg choroby. W izolatorium, czyli pokojach hotelowych, mieszka kilkadziesiąt pacjentów, którzy mają lekkie objawy choroby. Ich kontakt z innymi osobami jest ograniczony do niezbędnego minimum.

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną
2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

- Założenie jest takie, że pacjent z nikim się nie kontaktuje. Ma do dyspozycji jednoosobowy pokój z węzłem sanitarnym. Jedzenie dostarczane jest pacjentowi pod drzwi. Jedyny kontakt ma z pielęgniarką, która wchodzi w celach medycznych dwa razy dziennie - mówiła dla TVN profesor Walecka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Polacy będą źli, pracownicy skarbówki szykują protest. Petenci nie będą mogli załatwić swoich spraw
  4. Ogromne zmiany dla seniorów, na emeryturę będzie można iść po 53. roku życia. Duda już podpisał
  5. Teściowa Małgorzaty Rozenek w końcu przerwała milczenie. Zdradziła całą prawdę
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

ChłopiecChłopiec bawił się w rzece. Zobaczył coś, czego nie zapomni do końca życia, porażające odkrycieCzytaj dalej

Źródło: TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News