Prezent od teściowej
Pixabay.com JESHOOTS-com
Monika Majko - 25 Grudnia 2020

Magda otworzyła prezent od teściowej i zaniemówiła. „Do dzisiaj mam ciary na samo wspomnienie”

Prezent od teściowej sprawił, że Magda zaniemówiła z wrażenia. Wiedziała jednak, że nie może pokazać prawdziwych emocji. Kobieta zupełnie sie tego nie spodziewała, to był najgorszy prezent, jaki dostała w całym swoim życiu.

Magda liczyła na to, że pierwsza gwiazdka po ślubie, którą spędzała wraz z mężem u jego rodziców, będzie dla niej pięknym wspomnieniem na całe życie. Kiedy otworzyła prezent od teściowej, zamarła. To był najgorszy podarunek, jaki otrzymała w całym swoim życiu. Do tej pory doskonale pamięta, co zawierało pudełko.

Prezent od teściowej sprawił, że zaniemówiła

Wybór właściwego prezentu to często bardzo trudna sztuka, która tak naprawdę udaje się bardzo niewielu ludziom. Tuż po świętach w internecie aż roi się od nowych ofert sprzedaży, a wiele z tych rzeczy to właśnie nietrafione prezenty.

Magda Pawłowska w rozmowie z portalem wp.pl, wyznała, że najgorszym prezentem, jaki dostała, był zestaw garnków i książka kucharska, którą sprezentowała jej była teściowa. Kobieta do dzisiaj z niechęcia wspomina te święta, spędzone u rodziców swojego partnera.

– Dramat. Nie znoszę kuchni, nie czuję tego. Gotuję, gdy muszę i tylko dlatego, żeby żyć. Nie sprawia mi to żadnej radości. Do dzisiaj mam „ciary” na samo wspomnienie tamtego prezentu w pierwszą gwiazdkę po ślubie – wyznała kobieta.

Koleżanki zrobiły sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Dopiero potem jedna z nich zauważyła porażający szczegółKoleżanki zrobiły sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Dopiero potem jedna z nich zauważyła porażający szczegółCzytaj dalej

Jak podkreśla jednak dr Irena Kamińska-Radomska, specjalistka od etykiety i savoir-vivre, nietrafione prezenty się zdarzają, jednak otrzymując dar należy okazać zadowolenie niezależnie od tego, czy jesteśmy nim uradowani, czy też nie.

– Nie warto natomiast wpadać w absolutny zachwyt, jeżeli prezent nie sprawia nam radości, m.in. dlatego, żeby w oczach osób, które nas znają, nie wyszło komicznie. Ucieszmy się, podziękujmy – tłumaczy specjalistka.

Istnieją również takie prezenty, których nie powinno się wręczać pod żadnym pozorem. Do zakazanych podarunków należą m.in. zwierzęta. Niestosowne są również rzeczy darowane z podtekstem, które mają na celu insynuowanie czegoś osobie obdarowanej. 

– Jeśli nie ustaliliśmy tego wcześniej, dawanie zwierząt w prezencie jest niedopuszczalne. [...] Wszelkie insynuacje, książki kucharskie dla synowej, fartuszki kuchenne etc. – też są niewskazane – zaznaczyła ekspertka.

– Wypytywać osób, którym chcemy wręczyć prezent, nie wypada. Natomiast możemy podpytać osoby z bliskiego otoczenia. Ja np. ostatnio dostałam prezent, o który podpytana została moja córka. Ona, znając mnie, doradziła i podarunek jest idealny – radzi dr Kamińska-Radomska.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Prowadził Prowadził "Dziennik Telewizyjny", niewiarygodne, co się z nim dzisiaj dzieje. Grzegorz Woźniak był legendąCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News