informacje nie żyje burmistrz
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta

Tragiczne informacje z ostatniej chwili. Nie żyje były poseł, wieloletni burmistrz Starego Sącza, a także prezydent Nowego Sącza, Marian Cycoń. Wiadomość o jego odejściu została przekazana przez Urząd Miejski w Starym Sączu.

Smutne informacje z ostatniej chwili. Nie żyje Marian Cycoń - były poseł, burmistrz Starego Sącza, a także prezydent Nowego Sącza (woj. małopolskie). Był bardzo cenionym politykiem, zwłaszcza wśród lokalnej społeczności.

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Tragiczne informacje z kraju. Nie żyje Marian Cycoń

W piątek 20 listopada Urząd Miejski w Starym Sączu opublikował bardzo smutną wiadomość. W wieku 80 lat odszedł Marian Cycoń. Był posłem dwóch kadencji (III oraz VII), przez wiele lat pełnił również funkcję burmistrza Starego Sącza oraz prezydenta Nowego Sącza.

- [Był - dop. red.] osobą mrówczo pracowitą, ambitną, wymagającą od innych, ale przede wszystkim od siebie, dalekowzroczną i skuteczną - określał Mariana Cyconia magistrat starosądecki.

Polityk miał ogromny udział w wielu bardzo ważnych lokalnych inwestycjach, między innymi na terenie Piwnicznej - było to osiedle mieszkaniowe Uwrocie, a także szkoła w Łomnicy. Na terenie Nowego Sącza był to most 700-lecia oraz oczyszczalnia ścieków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Niewiarygodnie dużo zrobił również dla Starego Sącza. Dzięki niemu odbyła się renowacja Rynku oraz śródmieścia. Dokonano również wielu inwestycji infrastrukturalnych na terenie całej gminy, powstała obwodnica Starego Sącza, a także most im. św. Kingi na Dunajcu. Łącznie służył publicznie przez 35 lat.

W biogramie znajdującym się na stronie magistratu starosądeckiego udostępniono informację o tym, iż Marian Cycoń ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku w 1986 roku, obecnie jest to Uniwersytet Gdański.

Od 1975 do 1978 roku pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu. W latach 1979-1988 pełnił natomiast funkcję naczelnika Piwnicznej. Od 1988 do 1990 sprawował urząd prezydenta Nowego Sącza, a przez kolejnych 5 lat - wiceprezydenta. Burmistrzem Starego Sącza był w latach 1995-1998 oraz 2002-2011.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Masz dziecko? Uwaga, podczas ferii będzie obowiązywał pewien zakaz, na rządowej stronie właśnie pojawiła się informacja
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

W okresie PRL był jednym z członków Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1997-2001 był posłem na Sejm RP ramienia Unii Wolności, a następnie w latach 2011-2014 - jako bezpartyjny kandydat Platformy Obywatelskiej. Do grudnia 2011 roku wykładał na Małopolskiej Wyższej Szkole w Brzesku.

Nagrodzono go między innymi: tytułem "Burmistrza roku 2005/2006", "Człowiek roku 2006", Krzyżem Małopolski czy w plebiscycie "Euro - Gmina Województwa Małopolskiego". Bliscy wspominają go jako bardzo pracowitą, ambitną oraz wymagającą osobę. Rodzina zmarłego pogrążyła się w żałobie.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. "Nie spodziewałem się, że to się stanie tak szybko". Minister Zdrowia mówi o sytuacji w Polsce
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. 1 trick sprawi, ze sałatka jarzynowa zachwyci smakiem. Korzysta z niego sama Gessler
  7. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News