Nie żyje Franciszek Majewski
pixabay.com, autor: Arcaion
Patryk Przybyłowski - 27 Marca 2021

Nie żyje Franciszek Majewski

Jest to jedna z tych wiadomości, które przekazuje się z bólem serca. Niestety, na wieczny odpoczynek odszedł zaledwie 20-letni Franciszek Majewski - dziennikarz wielu rozgłośni radiowych. Rodzinie przekazujemy wyrazy współczucia.

Franciszek Majewski zmarł wczoraj, tj. w piątek 26 marca. Jako pierwszy wiadomość o śmierci młodego dziennikarza upublicznił Paweł Sito, dyrektor programowy rozgłośni RadioSpacja.

- W piątek 26 marca zmarł w Warszawie Franciszek Majewski. Wiadomość o odejściu 20-latka, przed którym otwierało się dorosłe życie, zawsze będzie brzmieć strasznie. Gdy dotyczy kogoś tak dobrego, mądrego i szlachetnego jak Franek, trudno o znalezienie określającego ją przymiotnika - czytamy we wpisie na Facebooku.

Nie żyje dziennikarz muzyczny Franciszek Majewski

Większość słuchaczy nie zdawała sobie sprawy, że młody dziennikarz większą część swojego życia spędził na wózku inwalidzkim. Niestety, bardzo poważne problemy zdrowotne dawały o sobie znać coraz mocniej.

- Ale słuchacze najczęściej nie wiedzieli, bo Franek nie uważał, że to najważniejsza, czy zasadniczo charakteryzująca go informacja, że niemal całą drugą połowę życia zmagał się ze straszliwymi chorobami, przykuty do inwalidzkiego wózka. Jego postawa w tej kwestii była heroiczna i zarazem pełna normalności - dodaje dyrektor programowy stacji i jej założyciel.

51-latka złamała zasady kwarantanny. Grozi jej 8 lat więzienia51-latka złamała zasady kwarantanny. Grozi jej 8 lat więzieniaCzytaj dalej

- Chwała, respekt i cześć Jego pamięci. Cześć nasz Przyjacielu! Dziękujemy Ci za wszystko i wiemy jak za małe są to, wobec kogoś takiego jak Ty, słowa - czytamy na koniec publicznego pożegnania.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele słów uznania dla ciężkiej walki, jaką do ostatnich chwil prowadził młody dziennikarz. Jedną z osób, które zabrały głos, jest Wojciech Ossowski znany z Polskiego Radia.

- Widziałem wielu mężczyzn, w pełni zasługujących na to miano, ale dziś odszedł NAJWIĘKSZY TWARDZIEL, jakiego znałem. Jeździł na wózku i zmagał się z takimi chorobami, które skosiłyby największych herosów. Mimo cierpienia, bólu, nikt kto go znał, nie mówił o nim „biedny”. Franek to extra gość i tyle - napisał na Facebooku.

Franciszek Majewski swoją dziennikarską przygodę rozpoczynał w Radiu Płock. W następnej kolejności związał swoje losy właśnie z projektami prowadzonymi przez Pawła Sito. Najpierw dołączył do REO.pl, a następnie do rozgłośni RadioSpacja.

Słuchacze internetowego radia mogli usłyszeć go w dwóch cyklicznych audycjach: „Lecimy z domu” i „Przy mikrofonie”. Prywatnie Franciszek był synem dobrze znanego słuchaczom Polskiego Radia dziennikarza Piotra Majewskiego.

Paweł Sito

źródło zdjęcia: facebook.com/pawel.sito

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualnemedia.pl, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News