TVP aktorka hitów
Fot. Pixabay.com/ScorpionD (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 27 Marca 2021

Joanna Trzepiecińska w żałobie. Pożegnała bliskiego przyjaciela

Aktorka, która jest gwiazdą TVP, przekazała w mediach społecznościowych smutne informacje. Joanna Trzepiecińska przekazała na swoim Facebooku wieści o śmierci bliskiego przyjaciela, Dariusza Wasilewskiego. Mężczyzna był doktorem nauk medycznych i pracował jako lekarz psychiatra. Odszedł w piątek 26 marca.

Joanna Trzepiecińska niedawno stała się prawdziwą gwiazdą TVP po tym, jak zagrała w serialu „Osiecka”. Artystka pojawiała się również w takich produkcjach jak „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Na jej Facebooku pojawił się dramatyczny komunikat o śmierci bliskiego.

Już od wielu lata aktorka związana z TVP przyjaźniła się z doktorem nauk medycznych Dariuszem Wasilewskim. Specjalista pracował jako lekarz psychiatra, był Dyrektorem Medycznym ds. Opieki Ambulatoryjnej Allenort. Zmarł w piątek 26 marca.

Gwiazda TVP żegna bliskiego lekarza na Facebooku

Współpracująca z TVP Joanna Trzepiecińska wczoraj, tj. 26 marca, opublikowała w swoich mediach społecznościowych informacje o śmierci Dariusza Wasilewskiego. Aktorka zwróciła się też do bliskich zmarłego.

Miliony Polaków otrzymało dziś ostrzegawczy SMS od rząduMiliony Polaków otrzymało dziś ostrzegawczy SMS od rząduCzytaj dalej

Odszedł wspaniały lekarz, mój wielki przyjaciel – Dariusz Wasilewski. Brak słów… Doroto, Kalinko jestem z Wami… – napisała na swoim Facebooku Joanna Trzepiecińska.

Dariusz Wasilewski przez wiele lat współpracował z Kliniką Psychiatryczną Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Był też Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Biomedycznych Badań nad Alkoholem.

Doktor nauk medycznych dwa razy otrzymał nagrodę rektora Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe. Współorganizował ogólnopolską kampanię informacyjną „Depresja jest chorobą. Lecz depresję”.

Aktorka TVP straciła przyjaciela, który był wspaniałym specjalistą

Dariusz Wasilewski, który przez lata znał się z Joanną Trzepiecińską, organizował też Dzień Walki z Depresją od 2003 roku. Ekspert prowadził telewizyjny program „Psychiatra bez lęku”.

Także lekarz był związany z TVP. Specjalista był konsultantem serialu telewizyjnego „Na dobre i na złe”, dzięki czemu mógł poznać aktorów pracujących na planie. W 2013 roku Dariusz Wasilewski otrzymał od Polskiego Towarzystwa Lekarskiego order „Zasłużonego”.

Ekspert chętnie dzielił się też własną wiedzą z innymi, organizując kursy specjalistyczne dla lekarzy. Znał się również z inną aktorką teatralną – Matyldą Damięcką. Dariusz Wasilewski był też aktywny społecznie i komentował bieżące wydarzenia w kraju. Niedawno zmarł też dziennikarz związany z TVP – Piotr Świąc.

Dariusz Wasilewski

Fot. screen facebook.com joanna.trzepiecinska

Dariusz Wasilewski

Z: Klinika Allenort

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Klinika Allenort; Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News