Paulina Młynarska
Pixabay.com, autor: Arcaion
Patryk Przybyłowski - 27 Marca 2021

Paulina Młynarska w żałobie

Paulina Młynarska musiała ponownie zmierzyć się z bardzo smutną sytuacją. Prezenterka otrzymała wiadomość o śmierci człowieka, który przez lata był związany z jej rodziną. Jego najbliższym przekazała najszczersze kondolencje.

- Tej nocy opuścił nas Dariusz Wasilewski, zostawił w rozpaczy kochaną córkę Kalinę, żonę Dorotę i grono przyjaciół. Świetny tekściarz, wokalista, psychiatra, czuły poeta, znany z Futurobnia czy Koncertów Pogodnych, popularyzator tekstów futurystów i znawca twórczości Wojaczka. Poszedł na spotkanie z Wielkim Wozem - poinformowała rodzina lekarza za pośrednictwem Facebooka.

Do bardzo przykrej wiadomości odniosła się błyskawicznie Paulina Młynarska. Postać psychiatry była związana z jej rodziną od wielu kilkunastu lat. Lekarz najpierw na przestrzeni dwóch dekad był zaangażowany w leczenie jej ojca, później pomagał jej w kolejnych osobistych problemach.

Nie żyje wybitny lekarz

- Trudno znaleźć słowa. Odszedł Dariusz Wasilewski, lekarz psychiatra, który przez dwie dekady prowadził leczenie mojego taty i stał się wielkim naszym przyjacielem. W czas czarnej depresji ratował mnie i wiele innych osób, które znam. Ciepły, zawsze pomocny. Nie wierzę. Darku, dziękuję Ci za wszystko. Moje najczulsze kondolencje dla rodziny - czytmay na Facebooku Pauliny Młynarskiej.

Pod postem prezenterki pojawiło się wiele komentarzy innych pacjentów Dariusza Wasilewskiego. Niektórzy z nich mieli z nim kontakt jeszcze parę dni temu. Okazuje się, że lekarz był również obecny w życiu Krystyny Jandy.

Poznaliśmy konkretną datę. Eksperci o szczycie obecnej fali epidemiiPoznaliśmy konkretną datę. Eksperci o szczycie obecnej fali epidemiiCzytaj dalej

- Wczoraj umarł dr Wasilewski, wybitny psychiatra, pomógł wielu ludziom, dzieciom, stworzył kilka klinik, trzymał „w pionie” wielu moich znajomych. Mnie pomagał po śmierci męża, mam wobec Niego także wielki dług wdzięczności za Pawła, mojego ulubionego producenta i przyjaciela - napisała znana aktorka w mediach społecznościowych.

Jak dowiadujemy się ze słów Krystyny Jandy, jego śmierć nastąpiła niespodziewanie. Do samego końca pozostawał aktywny zawodowo i oddawał się swoim pasją. Wspólnie z żoną od paru lat organizował w Teatrze Polonia „Koncert pogodny”.

- Był wielkim, zdrowym, silnym mężczyzną lekarzem, opoką i nagle ni w pięć, ni w dziewięć umarł, to absurd. Umarł jak ptak w locie. Zostawił rzeszę zrozpaczonych, na granicy samobójstw pacjentów, którzy Mu codziennie mówili, że nie chcą żyć, a On im codziennie tłumaczył, że życie jest piękne i ma wyższy sens nawet jak trudno sobie z nim radzić - dodała legenda polskiego kina.

Warto zaznaczyć, że doktor Wasilewski jako pierwszy w Polsce zorganizował Ogólnopolskie Dni Walki z Depresją. W marcu tego roku ukazał się teledysk grupy Lady Pank do piosenki „Drzewa”, która podejmuje temat depresji. Lekarz odegrał w nim główną rolę.

Paulina Młynarskaźródło screena: facebook.com/MlynarskaPauli

Krystyna Janda

źródło screena: facebook.com/maria.janicka.73

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook Pauliny Młynarskiej i Krystyny Jandy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News