bliźniaczki zaczęła umierać
Fot. https://twitter.com/LifeNewsToo
Mateusz Sidorek - 14 Marca 2021

Po narodzinach bliźniaczek jedna z nich zaczęła umierać. Lekarze postanowili przystawić do niej zdrową siostrę

Przyjście na świat bliźniaczek Kyrie i Brielle Jackson było szczęśliwą chwilą dla ich rodziców. Niestety zaraz po narodzinach dziewczynek stało się coś strasznego – jedna z nich zaczęła umierać. Gdy znalazły się w jednym inkubatorze, stan zdrowia Brielle nagle uległ poprawie. Siostry urodziły się w 1995 roku w stanie Massachusetts, 12 tygodni przed planowanym terminem, a historia nadal wywołuje ogromne emocje.

Zdjęcie obejmujących się bliźniaczek opublikowane na Twitterze LifeNews stało się kultowe. Dzisiaj Kyrie i Brielle Jackson są już dorosłymi kobietami. Ich historia chwyta za serce, zwłaszcza że zaraz po narodzinach nie wiadomo było, czy jedna z sióstr przeżyje. Na szczęście w szpitalu doszło do cudownego zdarzenia.

Bliźniaczki urodziły się październiku 1995 roku. Kyrie i Brielle przyszły na świat 12 tygodni przed planowanym terminem. Wcześniaki ważyły jedynie 900 gramów. Lekarze nie byli przekonani, czy dziewczynki będą na tyle silne, by przeżyć. Ich rodzice codziennie drżeli o życie córek.

Poruszająca historia bliźniaczek ze Stanów Zjednoczonych

Już od pierwszych dni bliźniaczki musiały stanąć przed bardzo trudnym zadaniem – przetrwać. Lekarze umieścili je w inkubatorach i szczegółowo obserwowali stan zdrowia Kyrie i Brielle.

Zaraz po narodzinach Kyrie radziła sobie bardzo dobrze. Dziewczynka zaczęła szybko przybierać na wadze. Z dnia na dzień robiła się też coraz silniejsza i nabierała kolorów. Niestety z jej siostrą było dużo gorzej.

TVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówTVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówCzytaj dalej

Brielle pozostawała słaba i jej stan nie zmieniał się na lepsze. Dziewczynka płakała i krzyczała całymi dniami. Pojawiły się też problemy z oddychaniem. Lekarze z niepokojem obserwowali, jak jej twarz staje się sina.

Bliźniaczki zostały umieszczone w jednym inkubatorze

Medycy robili wszystko, by uratować bliźniaczki. Niestety z Brielle było coraz gorzej i żadna z metod nie dawała efektów. Lekarze stwierdzili, że może kontakt z rodzicami wpłynie na poprawę jej zdrowia.

Dziewczynka była okrywana kocem, przekazywano ją w ręce ojca, by ten mógł potrzymać i uspokoić dziecko. Niestety to także nie przyniosło zmian. Wtedy pielęgniarka wpadła na zaskakujący pomysł.

Bliźniaczki zostały umieszczone w jednym inkubatorze. Brielle miała coraz mniej czasu. Procedury szpitala nie pozwalały na to, by dzieci dzieliły inkubator, jednak w tym przypadku zrobiono wyjątek.

Wówczas stało się coś niesamowitego. Siostrzyczki zbliżyły się do siebie, a Kyrie powoli objęła Brielle. Po tym zdarzeniu dziewczynce zaczęło się stopniowo poprawiać. Wreszcie bliźniaczka ozdrowiała. Moment przytulenia uwiecznił fotograf, robiąc jedno z najsłynniejszych zdjęć dzieci. W tym roku bliźniaczki kończą 26 lat.

bliźniaczki małe są

Z: https://twitter.com/LifeNewsToo

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Newsner

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News