kobieta zaskoczony lekarz
Fot. Pexels.com/Anete Lusina (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 22 Marca 2021

25-latka nie mogła zajść w ciążę. Okazało się, że nie jest kobietą

Pinping to pochodząca z Chin kobieta, która przed trzydziestką starała się zajść w ciążę. Niestety wszelkie próby kończyły się niepowodzeniem. Ostatecznie 25-latka postanowiła zrobić szczegółowe badania, by dowiedzieć się, jaki może być problem. Okazało się, że posiada męski chromosom. Lekarz odkrył również, że nie ma jajników ani macicy.

Dla niektórych kobiet macierzyństwo jest bardzo istotne. W momencie osiągnięcia stabilizacji zależy im na tym, by zostać mamami. Niestety, nie wszystkie zachodzą w ciążę od razu. Część z nich stara się o dziecko przez długi czas, jednak efekty są różne.

Gdy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę, kobiety wraz z partnerami nierzadko szukają pomocy u specjalistów. Niektóre pary korzystają też z metody in vitro. Część dziewczyn jednak musi pogodzić się z myślą, że prawdopodobnie nie będą miały dzieci, co bywa dla nich bardzo trudne do zaakceptowania.

25-letnia kobieta chciała zostać matką

Pingping jest kobietą pochodzącą z Chin. W wieku 25 lat zdecydowała, że przyszedł czas na macierzyństwo. Chinka próbowała zajść w ciążę przez 12 miesięcy. Niestety bezskutecznie. Wreszcie postanowiła udać się do lekarza.

Okazało się, że 25-latka różniła się od innych kobiet. Pingping nigdy nie miała miesiączki, czego na początku nie zdradziła specjalistom. Wreszcie ginekolog zlecił przeprowadzenie kompleksowego badania. Wyniki okazały się zaskakujące.

Nie żyje Janusz BorekNie żyje Janusz BorekCzytaj dalej

Podczas jednej z wizyt lekarz przekazał Pingping, że nie ma macicy ani jajników. Kobieta urodziła się bowiem z męskim chromosomem Y, jednak posiadała żeńskie zewnętrzne narządy rozrodcze. Ludzie tacy jak Pingping mają niejednoznaczne, nierozwinięte lub wybrakowane narządy rozrodcze. Kobieta zrozumiała, że nigdy może nie zostać matką.

Kobieta mogła posiadać męskie narządy rozrodcze

W trakcie rozmowy ze specjalistą kobieta dowiedziała się, że kiedyś mogła nawet posiadać męskie genitalia, które z czasem jednak się zdegenerowały i zanikły.

Uświadomienie sobie nowej sytuacji może być żmudnym procesem, w którym konieczna będzie interwencja psychologiczna – wyjaśnił jeden z lekarzy zdrowia psychicznego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Amerykańskie Centrum Informacji o Genetyce i Chorobach Rzadkich (GARD), osoby z tego typu schorzeniem mają „genitalia, które nie są wyraźnie męskie ani żeńskie”.

Jednak nie ma reguły i zdaniem ekspertów GARD, u niektórych osób mogą w pełni wykształcić się żeńskie narządy rozrodcze wraz z macicą oraz jajnikami. Niestety nie u Pingping.

Po otrzymaniu tej szokującej wiadomości Pingping zaczęła rozważać swoją tożsamość płciową. Możliwe jest także przeprowadzenie terapii hormonalnej i zabieg chirurgiczny. Chinka nie podjęła jeszcze decyzji co do swojej przyszłości.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP Parenting

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News