Pogrzeb prezydenta Tanzanii
Pixabay.com Lars_Nissen
Monika Majko - 23 Marca 2021

Wstrząsające sceny na pogrzebie prezydenta Tanzanii. Nie żyje 5 osób, w tym 4 dzieci

W poniedziałek odbył się pogrzeb zmarłego prezydenta Tanzanii, Johna Magufuli. W czasie uroczystości doszło do wybuchu paniki, wskutek czego zmarło 5 osób, w tym 4 dzieci. Informacje o tragedii obiegły światowe media.

Wiadomości o śmierci 61-letniego prezydenta Tanzanii przekazała kilka dni temu wiceprezydent kraju, Samia Suluhu Hassan. Pogrzeb Johna Magufuli odbył się w stolicy afrykańskiego państwa i przyciągnął ogromne tłumy żałobników.

5 osób zginęło w czasie w czasie uroczystości pogrzebowych Johna Magufuli

- Rodzina narodów Afryki opłakuje śmierć niestrudzonego obrońcy sprawy afrykańskiego postępu - mówił podczas pogrzebu byłego włodarza Tanzanii prezydent RPA Cyril Ramaphosa.

John Magufuli zmarł 17 marca 2021 roku, a informacje o jego nagłej śmierci przekazała ówczesna wiceprezydent kraju, Samia Suluhu Hassan, która w piątek została zaprzysiężona na stanowisko prezydenta. Tym samym została pierwszą kobietą stojącą na czele kraju w Afryce Wschodniej.

Pogrzeb prezydenta Johna Magufuli odbył się w poniedziałek 22 marca 2021 roku w stolicy Tanzanii, Dodomie. Uroczystości na stadionie w portowym mieście Daar es Salaam przyciągnęły ogromne tłumy, które chciały złożyć hołd zmarłemu włodarzowi.

Nieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiNieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiCzytaj dalej

W wyniku wybuchu paniki w trakcie uroczystości pogrzebowych śmierć poniosła Susan Mutuwa, oraz dwoje jej dzieci i dwoje kolejnych nieletnich, pochodzących z tej samej rodziny. Agencja Reutera przekazała, ze nie są obecnie znane przyczyny tragicznego zdarzenia.

- Opłakujemy stratę naszych pięciu członków rodziny, którzy zginęli wczoraj podczas paniki - przekazał w poniedziałek Gerald Mutuwa w rozmowie z tanzańską telewizją internetową MwanaHalisi TV.

Ciało byłego prezydenta spoczęło w grobie w jego rodzinnym mieście Chato w regionie Geita w północno-zachodniej Tanzanii nad Jeziorem Wiktorii. Choć media podawały, że prezydent Magufuli zmarł w szpitalu, gdzie wcześniej miał zostać podłączony do respiratora z powodu COVID-19, wysocy rangą politycy dementowali te informacje.

John Magufuli znany był ze swojego sceptycznego podejścia do zagrożenia, jakie niesie ze sobą pandemią koronawirusa. Prezydent Tanzanii już w maju ubiegłego roku polecił przerwanie liczenia osób zakażonych wirusem SARS-COV-2, a miesiąc później ogłosił swoje państwo wolnym od choroby, którą kraj miał wyeliminować po trzech dniach postu i modlitw.

W Tanzanii nie wprowadzono kwarantanny, a władze kraju zalecały leczenie poprzez modlitwę oraz naturalne metody, takie jak inhalacje wodne. John Magufuli nie wydał również polecenia zakupu szczepionek przeciwko COVID-19 dla swoich obywateli.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News