maseczki awantura galeria handlowa
Zdjęcie poglądowe Pixabay Alexandra_Koch
Joanna Szwalikowska - 7 Grudnia 2020

Awantura o maseczki w galerii handlowej. Seniorzy zaatakowali policjantów

Maseczki przedmiotem sporu pomiędzy dwójką seniorów a policjantami. 61-letniej kobiecie oraz 63-letniemu mężczyźnie grozi bardzo wysoka grzywna, a dodatkowo kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Podczas zakupów w galerii handlowej seniorzy nie mieli założonych maseczek, a następnie wdali się w szarpaninę z funkcjonariuszami.

Maseczki noszone w miejscach publicznych od kilku miesięcy stały się naszą codziennością. Zgodnie z panującym na terenie całego kraju rozporządzeniem, dotyczącym działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w miejscach takich jak między innymi galerie handlowe, mamy obowiązek zasłaniania ust oraz nosa. Nieprzestrzeganie go grozi bardzo wysoką karą, nawet do 30 tys. złotych.

Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje b. poseł, przez tydzień był w śpiączce i walczył o życieWłaśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje b. poseł, przez tydzień był w śpiączce i walczył o życieCzytaj dalej

Awantura o maseczki. Seniorzy wdali się w szarpaninę z policjantami

Do szokującej sytuacji doszło wczorajszego popołudnia w jednej z galerii handlowych zlokalizowanych na terenie miejscowości Starachowice. Policjanci z jednostki miejscowej zainterweniowali w sprawie dwóch osób, które nie stosowały się do powszechnego obowiązku dotyczącego noszenia maseczek.

Zobacz także: Brytyjczycy jako pierwsi przystąpią do szczepień. Nie ominą rodziny królewskiej

61-letnia kobieta oraz 63-letni mężczyzna nie chcieli współpracować z funkcjonariuszami. Odmawiali podania swoich danych osobowych, twierdząc, iż nie popełnili żadnego wykroczenia. Podczas interwencji padła informacja o tym, że seniorzy zostaną doprowadzeni do najbliższej jednostki policji.

- Kobieta i mężczyzna nie chcieli podać swoich danych, ponieważ uważali, że nie popełnili żadnego wykroczenia. W trakcie interwencji, gdy osoby zostały poinformowane o tym, że w związku z tą sytuacją zostaną doprowadzeni do najbliższej jednostki policji celem ustalenia danych, stali się agresywni - przekazał Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, cytowany przez "Onet".

Dalsza część tekstu pod galerią:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Informacja dotycząca doprowadzenia dwójki seniorów do jednostki policji w celu ustalenia ich danych osobowych wywołała ogromną agresję. Jeden z policjantów został zaatakowany przez mężczyznę, w tym samym czasie kobieta zaczęła go szarpać. Następnie oboje odepchnęli funkcjonariusza.

Zobacz także: Ząb wypadł dziennikarce w programie na żywo. Widzowie nie mogli uwierzyć

- Jeden z policjantów został uderzony w ręce przez mężczyznę oraz w tym czasie szarpany przez kobietę, a następnie przez nich odepchnięty. Obie osoby zostały zatrzymane- dodał Janus, czytamy w "Onecie".

Jak się okazało, dwójka agresywnych seniorów, to mieszkańcy Starachowic - 63-letni mężczyzna oraz 61-letnia kobieta. Teraz oboje odpowiedzą za swoje zachowanie. Grozi im między innymi wysoka kara za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczek.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Seniorzy staną przed sądem. Za niezasłanianie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej, czyli galerii handlowej, w której robili zakupy, grozi kara w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. To jednak nie koniec. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, można zostać ukaranym nawet 10 latami pozbawienia wolności.

- Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 - czytamy w 1. paragrafie art. 223, rozdział XXIX Kodeksu Karnego.

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Onet, Arslege PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News