Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłat

Autor Irmina Jach - 4 Grudnia 2020

Abonament RTV już wkrótce będzie kosztował krocie. Szykują się ogromne podwyżki. Na szczęście nie wszyscy są zobowiązani do uiszczania opłat. Szerokie grono Polaków będzie mogło cieszyć się zwolnieniem z tego obowiązku.

Abonament RTV od 2021 roku zostanie podwyższony. Właściciele jednego odbiornika telewizyjnego będą musieli zapłacić 90 zł za rok korzystania z urządzenia. Polacy, którzy dysponują także radiem, muszą przygotować się z kolei na koszt rzędu 294 zł.

Mamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejMamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

Abonament RTV nie jest obowiązkowy dla wszystkich

Opłaty mogą zostać rozłożone na miesięczne raty, co będzie wiązało się z wydatkami w kwocie 7,50 zł/msc za telewizor oraz 24,50 zł/msc za teleodbiornik i radioodbiornik. Zapłacenie abonamentu z góry obliguje do 10-procentowej zniżki.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Z płatności nie zwalnia posiadanie sieci kablowej. Niemal każdy Polak musi wybrać się do placówki pocztowej w celu uregulowania należności.

Poczta Polska zapowiedziała kontrole, które mogą skończyć się ukaraniem zapominalskich. Konsekwencje finansowe będą naprawdę dotkliwe. Przewidziano grzywny w wysokości ponad 600 zł.

Każda osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny, zobowiązana jest do rejestracji urządzenia w ciągu 14 dni od zakupu i regularnego opłacania abonamentu RTV.

- Osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników RTV lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika - informowano na antenie stacji TVN.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Z najnowszych informacji wynika, że wielu Polaków jest zwolnionych z przykrego obowiązku. Wiemy, kto należy do grona szczęśliwców.

Kliknij "Dalej", by dowiedzieć się, kto nie musi płacić abonamentu RTV

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Zachodni

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News