choroba Katarzyna Łaniewska
TRICOLORS/East News
Joanna Szwalikowska - 7 Grudnia 2020

Zanim umarła, Katarzyna Łaniewska zmagała się z okropną chorobą. Wydała majątek na leczenie

Choroba, z którą zmagała się popularna aktorka, Katarzyna Łaniewska, była ogromnym utrudnieniem w codziennym życiu oraz wykonywaniu pracy zawodowej. Stopniowo traciła wzrok, przez co nie była w stanie samodzielnie uczyć się ról. Jak informowała, wydała ogrom pieniędzy na leczenie.

Choroba Katarzyny Łaniewskiej postępowała, utrudniając aktorce zarówno pracę, jak i codzienne życie. Dziś, media obiegła wstrząsająca wiadomość. Artystka znana między innymi z roli gospodyni w serialu "Plebania" zmarła. Smutnymi informacjami podzieliła się rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Tomasz Dudek, miał dopiero 35 latTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Tomasz Dudek, miał dopiero 35 latCzytaj dalej

Choroba Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka traciła wzrok

Katarzyna Łaniewska była długoletnią, bardzo doświadczoną oraz cenioną aktorką. W czerwcu skończyła 87 lat, mimo to pozostawała aktywna zawodowo i nie rezygnowała z nowych ról. Dzięki temu została między innymi zaangażowana w najnowszą, czwartą już, część filmu "Kogel-mogel".

Wiek nie był największą przeszkodą dla aktorki w podejmowaniu dalszej aktywności zawodowej. Znacznie utrudniała jej to jednak bardzo poważna choroba - zwyrodnienie plamki żółtej.Jest to schorzenie autoimmunologiczne, które najczęściej objawia się u osób starszych, powodując stopniową utratę wzroku.

- Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stałą trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą - opowiadała aktorka w lipcowej rozmowie z "Super Expressem".

Dalsza część tekstu pod galerią:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Jak przyznała aktorka, początkowo podjęła się leczenia swojej wady wzroku. Pomagały jej specjalne zastrzyki, na które przeznaczyła majątek. Przez jakiś czas dawały one efekt i udało się uratować jedno oko. Niestety, później przestały przynosić rezultaty.

- Wydałam majątek na leczenie. Na początku pomagały mi zastrzyki, które przyjmuje się do oka, każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30 - opowiadała Łaniewska w rozmowie z "Super Expressem".

Choć aktorka znalazła się w dramatycznej sytuacji, nie żaliła się na swój los. Jak twierdziła, wiedziała, że "Pan Bóg ma taki plan". Przyjmowała wszystko z pokorą i była wdzięczna, iż nadal jest w stanie pracować, chociaż sprawiało jej to dużą trudność. Niestety, dzisiaj media obiegła tragiczna wiadomość. Katarzyna Łaniewska nie żyje.

- Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. R.I.P - pisała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Oficjalnie nie wiadomo, co było przyczyną odejścia wspaniałej aktorki.

Katarzyna Łaniewska najbardziej znana była z roli Solskiej w popularnej polskiej komedii "Kogel-mogel", a także serialu TVP "Plebania", gdzie zagrała gospodynię księdza proboszcza. Postać babci Józi była jedną z uwielbianych przez Polaków. Wiadomość o odejściu aktorki zasmuciła tysiące fanów. To niewiarygodna strata.

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Plejada, Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News