poseł nie żyje
Unsplash Prateek Gautam
Joanna Szwalikowska - 7 Grudnia 2020

Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje b. poseł, przez tydzień był w śpiączce i walczył o życie

Były poseł, Janusz Sanocki, nie żyje. O odejściu polityka poinformował portal Nowiny Nyskie. Zmarł w wieku 66 lat. Od tygodnia był w śpiączce farmakologicznej na skutek ciężkiego stanu zdrowia spowodowanego zakażeniem koronawirusem. Niestety, nie udało mu się pokonać choroby.

Janusz Sanocki, były poseł, zmarł w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Informację o odejściu polityka przekazał między innymi Stanisław Tyszka związany z Kukiz'15. O swojej chorobie Sanocki jakiś czas temu napominał w mediach społecznościowych, informuje "Interia".

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Tomasz Dudek, miał dopiero 35 latTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Tomasz Dudek, miał dopiero 35 latCzytaj dalej

Były poseł, Janusz Sanocki, nie żyje. Smutna wiadomość właśnie obiegła media

- Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej walki z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło - pisał Sanocki.

Zobacz także: Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Tragiczna wiadomość obiegła media

Były poseł trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem oraz spowodowanego nim ciężkiego zapalenia płuc. Wówczas w mediach społecznościowych pojawiły się głosy wsparcia od innych polityków, którzy trzymali kciuki, by Sanocki powrócił do zdrowia, a także prosili o modlitwę za niego.

- Proszę o modlitwę za posła VIII Kadencji Sejmu RP Janusza Sanockiego. Janusz przez 40 lat walczył o innych. Teraz potrzebuje nas. W dniu wczorajszym stan Janusza Sanockiego znacznie się pogorszył. Wczoraj został przewieziony ze szpitala w Opolu do Kędzierzyna Koźla. Jest w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Janusz bądź silny i przetrwaj - pisał na Facebooku Jerzy Jachnik, były poseł Kukiz'15.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Niestety, z czasem stan polityka uległ znacznemu pogorszeniu. Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o tym, iż były poseł walczy o życie w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Był wówczas w śpiączce farmakologicznej, wymagał również podłączenia do respiratora.

Zobacz także: Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo

Wcześniej polityk niejednokrotnie udostępniał w sieci, głównie na Facebooku, treści, w których wskazywał na medialną propagandę wokół epidemii Covid-19, przekazał "Onet". Choć sam trafił do szpitala z powodu zakażenia, nadal utrzymywał swoje opinie na temat wirusa oraz tego, w jaki sposób walczy z nim polski rząd.

Janusz Sanocki był burmistrzem Nysy oraz byłym posłem. Uzyskał mandat w 2015 roku z listy Kukiz'15, ale nie wszedł do klubu. Z końcem kadencji wraz z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem tworzyli koło Przywrócić Prawo. Sanocki zmarł w wieku 66 lat.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Informacje o śmierci Sanockiego potwierdził również Jerzy Jachnik, były poseł Kukiz'15. Niestety, byłemu politykowi nie udało się wygrać walki z chorobą. Nie wybudził się już ze śpiączki farmakologicznej, w której był od tygodnia.

- Niestety dzisiaj o godz. 16. ustała akcja krążenia serca - przekazał Jachnik. Rodzinie oraz najbliższym składamy serdecznie wyrazy współczucia.

Były poseł nie żyje

Źródło: Twitter (twitter.com Stanisław Tyszka)

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Nowiny Nyskie, Onet, Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News