Katarzyna Łaniewska nie żyje
Jan BIELECKI/East News
Monika Majko - 7 Grudnia 2020

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Gwiazda "Plebanii" od kilku dni walczyła o życie

Katarzyna Łaniewska mnie żyje. Tragiczne informacje o śmierci aktorki przekazała rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska. Gwiazda, znana m.in. z roli gospodyni księdza w serialu "Plebania", miała 87 lat.

Katarzyna Łaniewska znana była m.in. z roli w serialu "Plebania" oraz komedii "Kogel-mogel". Informacje o śmierci popularnej aktorki obiegły media w poniedziałkowe popołudnie, fani artystki pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Nagle wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków. Już od 14 grudnia, przykre informacjeNagle wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków. Już od 14 grudnia, przykre informacjeCzytaj dalej

Katarzyna Łaniewska, miała 87 lat

Odeszła Katarzyna Łaniewska, aktorka teatralna i filmowa, znana również ze swojej działalności politycznej, która od jakiegoś czasu zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Informacje o jej śmierci przekazała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19 testowana również na dzieciach. Nagła zmiana planów

- Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. R.I.P - napisała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Przyczyna śmierci aktorki nie została oficjalnie podana.

Aktorka w 1955 roku ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i zadebiutowała 26 listopada tego samego roku. Była przewodnicząca oddziału warszawskiego Związku Artystów Scen Polskich, a od 1992 do 2006 roku zasiadała w Komisji Skolimowskiej przy Zarządzie Głównym ZASP.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Katarzyna Łaniewska znana jest również ze swojego zaangażowania w sprawy polityczne. Pod koniec lat siedemdziesiątych związała się z opozycją antykomunistyczną, a 1980 roku współtworzyła struktury NSZZ "Solidarność" w Teatrze Ateneum.

Zobacz także: Żona Macieja Stuhra przekazała przykrą wiadomość. Współczujemy z całego serca

Artystka brała udział w organizowaniu koncertów patriotycznych i kolportażu podziemnych wydawnictw. W tym czasie również współpracowała z ks. Jerzym Popiełuszką.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku Katarzyna Łaniewska została bezpartyjną kandydatką do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu śródmiejsko-warszawskim. Aktorka aktywnie angażowała się w popieranie działań partii Jarosława Kaczyńskiego.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Aktorka najbardziej rozpoznawalna jest z roli w komedii "Kogel-mogel", gdzie zagrała Solską oraz serialu TVP "Plebania", gdzie wcieliła się w uwielbianą przez widzów postać babci Józi, gospodyni księdza proboszcza.

Katarzyna Łaniewska miała dwóch mężów. Po trzecim roku studiów poślubiła Ignacego Gogolewskiego, z którym ma córkę Agnieszkę. Po dziesięciu latach para rozstała się, a aktorka związała się z Andrzejem Błaszczakiem, z którym wzięła ślub kościelny. Mężczyzna zmarł na początku kwietnia 2018.

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News