Polacy - nowe restrykcje
Pikio.pl
Monika Majko - 7 Grudnia 2020

Nagle wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków. Już od 14 grudnia, przykre informacje

Polacy nie mają wyjścia, będą musieli dostosować się do nowych zasad. Przepisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny wejdą w życie od 14 grudnia 2020 roku, przekazano najnowsze informacje w tej sprawie. Nasz kraj znalazł się na "czarnej liście".

Polacy znaleźli się na tzw. czarnej liście, a turyści z naszego kraju będą zmuszeni do poddania się obowiązkowej kwarantannie. Nowe przepisy wejdą w życie już od 14 grudnia br., wśród państw z nowymi restrykcjami znalazły się również inne europejskie kraje.

Tragedia podczas zdalnego nauczania, nagle rozległ się huk. Nie żyje 11-latek, uczniowie i nauczyciel nie mogli pomócTragedia podczas zdalnego nauczania, nagle rozległ się huk. Nie żyje 11-latek, uczniowie i nauczyciel nie mogli pomócCzytaj dalej

Polacy będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę

Od 14 grudnia 2020 roku zmienią się zasady wjazdu na teren Szwajcarii dla osób, które przyjeżdżają do tego kraju z państw o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Na opracowanej przez lokalne władze tzw. czarnej liście znalazła się m.in. Polska.

Zobacz także: Polscy naukowcy chcą stworzyć nowy test na COVID-19

Szwajcaria długi czas wystrzegała się wprowadzenia surowych restrykcji w ruchu międzynarodowym i do tej pory można było wjechać na jej teren bez specjalnych ograniczeń. W ostatnim czasie jednak zadecydowano o wprowadzeniu zmian i już od połowy grudnia zaczną tu obowiązywać obostrzenia dla wybranych turystów.

Turyści z Polski będą musieli poddać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie. Nowe zasady dotyczą również osób, które na 10 dni przed przyjazdem do Szwajcarii przebywały w krajach znajdujących się obecnie na czarnej liście.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Nowymi restrykcjami objęte zostaną osoby, które wjeżdżają do państw z regionów o "wysokim ryzyku" zakażenia SARS-COV-2. Oznacza to, że podróżujący będą musieli poddać się w Szwajcarii obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Zobacz także: Sklepy jednak zostaną zamknięte? Mateusz Morawiecki zabrał głos, pilna wiadomość

Na liście państw o zwiększonym ryzyku znalazły się; Polska, Węgry, Portugalia, USA, Andora, Chorwacja, Gruzja, Jordania, Litwa, Luksemburg, Czarnogóra, Macedonia Północna, San Marino, Serbia i niektóre regiony Austrii oraz Włoch. Region kwalifikuje się do tej grupy na podstawie liczby nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni.

Po przylocie do Szwajcarii turysta będzie musiał niezwłocznie udać się do miejsca swojego pobytu, zachowując w trakcie drogi środki ostrożności, aby nie zarazić koronawirusem przypadkowych osób. W miejscu zadeklarowanego pobytu spędzi 14 dni na kwarantannie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Za złamanie wprowadzanych od 14 grudnia restrykcji grożą surowe kary. Szwajcaria ostrzega przez możliwością otrzymania mandatu w wysokości nawet ponad 40 tys. zł. Zwolnienia z kwarantanny nie będzie możliwe nawet wtedy, gdy turysta okaże zaświadczenie, że przeszedł już COVID-19.

Jednym wyjątkiem od nakazu kwarantanny mają być podróże służbowe, których nie da się przełożyć. Taki podróżujący może zostać zwolniony z obowiązku izolacji od innych osób.

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News