zaparowane szyby problem rozwiązanie
Unsplash Thái An
Joanna Szwalikowska - 6 Listopada 2020

Zaparowane szyby w aucie. Częsty problem ma proste rozwiązanie

Zaparowane szyby stają się coraz częstszym problemem wielu kierowców w ostatnim czasie. Zamiast co chwila przecierać szyby, można jednak wypróbować dużo bardziej skuteczne rozwiązanie.

Zaparowane szyby to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się kierowcy w ostatnim czasie. Dodatkowo jesienna szarówka, a także nadchodzące deszczowe dni będą sprawiały, że jazda stanie się coraz trudniejsza. Znamy jednak świetne rozwiązanie tego powszechnego problemu.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Zaparowane szyby - w jakim sposób poradzić sobie z tym uciążliwym problemem?

Zamiast co chwila zajmować się przecieraniem zaparowanych szyb, warto poświęcić chwilę na to, by się zastanowić, jakie może być źródło tego tak bardzo powszechnego w ostatnim czasie problemu. Niestety, nie zawsze okazuje się on łatwy do zdiagnozowania.

Jednym z najprostszych sposobów na to, by pozbyć się pary z szyb jest przede wszystkim włączenie klimatyzacji. Warto pamiętać o tym, że nawet przy krótkich dystansach układ ten warto uruchamiać niezależnie od tego, jaka pogoda panuje na zewnątrz. Co ważne - przy wyłączanym obiegu wewnętrznym.

Dlaczego jest to ważne? Czynnik w klimatyzacji zawiera także środek smarujący. Ten natomiast odpowiada za to, by cała konstrukcja działała sprawnie. Dzięki temu, będziemy w stanie unikną ewentualnej naprawy, kiedy klimatyzacja zostanie ponownie włączona wiosną, po kilku miesiącach nieużytkowania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Sama klimatyzacja może jednak nie rozwiązać problemu. Szyby w naszym samochodzie mogą być zaparowane ze względu na zbyt dużą wilgotność powietrza oraz słabą wentylację. Pierwszy krok do naprawy tego stanu rzeczy to wymiana filtra kabinowego.

Kierowcom niestety często zdarza się o nim zapominać, a koszt takiej wymiany jest stosunkowo nieduży. Po długim czasie używania filtrów zatrzymuje się w nich masa pyłów oraz rozwijają bakterie i grzyby, należy więc zadbać o odpowiedni przepływ powietrza.

Jeśli szyby dalej nam parują, należy szukać kolejnego problemu. Rozwiązaniem może być wymiana dywaników, w których może znaleźć się wilgoć. Niektóre z nich są w stanie zgromadzić naprawdę duży zapas wody i przepuścić ją do wykładziny poniżej. Podczas podróży nie jest to łatwe do zauważenia, zwłaszcza gdy nosimy grube, zimowe buty. Świetnym rozwiązaniem będą dywaniki gumowe, które co prawda, nie prezentują się tak ładnie, jednak zapobiegają zbieraniu się wody.

Kolejnym sposobem na pozbycie się nadmiernej wilgoci w aucie mogą być środki chemiczne lub koci żwirek. Bez problemu jesteśmy w stanie znaleźć w sieci pochłaniacze wilgoci, jeśli jednak nie mamy czasu, by czekać na przesyłkę, możemy spróbować posiłkować się kocim żwirkiem. Jego głównym zadaniem jest w końcu pochłanianie wilgoci. Możemy go wysypać np. na gazetę z taniego, szarego papieru.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Z ostatniej chwili: wstrząsająca wiadomość o Arturze Barcisiu. ”Nie chcę współczucia nad głową. To apel”

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Ostatnią, a zarazem najprostszą metodą będzie umycie szyb. Brud zbiera się równomiernie od strony wewnętrznej, dlatego może być trudno go zauważyć. Na czystej powierzchni natomiast para nie ma możliwości "złapania się" czegokolwiek.

Po zabiegu możemy nawet skusić się na wykorzystanie surowego ziemniaka. Wystarczy przekroić go na pół, a następnie posmarować nim szybę. Później należy wyczyścić powierzchnię ręcznikiem papierowym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skrzywdzony pitbull panicznie bał się człowieka. Nagrano moment, gdy pierwszy raz ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
  2. Piotr Żyła wyjawił swój idealny przepis na kolację. Widać inspirację Adamem Małyszem, ale nie brakuje też parówki
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News