Boże Narodzenie w dobie pandemii
Flickr Konrad Woś
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Już pod koniec przyszłego miesiąca Polacy zasiądą do wigilijnego stołu i będą cieszyć się wieczerzą w gronie najbliższych sobie osób. Niestety, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, tegoroczne święta będą prawdopodobnie wyglądać nieco inaczej niż zazwyczaj. Rząd wprowadzi zakaz przemieszczania się w okresie świątecznym?

Boże Narodzenie jest bodaj najbardziej wyczekiwanym świętem. Już w listopadzie w sklepach pojawiają się pierwsze ozdoby, słodycze świąteczne oraz choinki. Nic dziwnego, że wizja konieczności rezygnacji z tradycji budzi wielkie przerażenie. Polacy obawiają się, że rząd zdecyduje o zakazie przemieszczania się w tym okresie.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądać zupełnie inaczej?

Mateusz Morawiecki, podczas wczorajszej konferencji prasowej, poinformował o kolejnych obostrzeniach, które będą obowiązywać w związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd został zmuszony do podjęcia kolejnych kroków mających na celu ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu.

Premier, ogłaszając najnowsze restrykcje reżimu sanitarnego zapowiedział, że są to ostatnie kroki przed wprowadzeniem lockdownu. Nowe zasady będą obowiązywały do czasu, w którym liczba zakażeń znacząco się zmniejszy. Jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca, należy spodziewać się ponownego zamrożenia gospodarki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki nie ukrywa, że wprowadzenie ostatecznych rozwiązań teraz może wpłynąć znacząco na to, jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Padła jasna deklaracja: "musimy się zamykać dziś, by w ogóle marzyć o w miarę normalnych świętach Bożego Narodzenia". Niestety, chodzi tylko o kwestie biznesowe.

Wszystko wygląda na to, że w tym roku Polacy muszą zapomnieć o spotkaniach w licznym gronie najbliższych sobie osób. Opłatkiem będzie można prawdopodobnie podzielić się tylko z domownikami, w zaciszu własnych salonów. Ta informacja wywołała duże wzburzenie.

Podczas środowej transmisji na żywo Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania internautów na temat trwającej pandemii koronawirusa. Nie mogło zabraknąć pytań o zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Internauta zapytał, czy rząd chce "odebrać kolejne święta".

- To ostania rzecz, jaką chcielibyśmy zrobić. Trzeba jednak zadbać o naszych rodziców i dziadków, aby nie roznosić tego wirusa - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Rząd na ten moment nie planuje wprowadzenia zakazu przemieszczania się podczas świąt. Władze apelują jednak o rozważenie, czy spotkanie z rodziną będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Wiele osób zapewne z obawy przed zakażeniem koronawirusem czy narażeniem na niebezpieczeństwo zdrowia i życia innych osób, zdecyduje się pozostać w domach.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Całkowity zakaz dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Rafał Trzaskowski właśnie wydał komunikat

3. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital

Przed kilkoma dniami szef rządu apelował, by w tym roku zrezygnować z hucznych imprez sylwestrowych w towarzystwie członków rodziny i przyjaciół. Dodawał, że takie same zasady dotyczą targów bożonarodzeniowe, które nie powinny być organizowane w okresie trwania pandemii.

Niestety, wszystko wygląda na to, że również trudna sytuacja właścicieli lokali gastronomicznych utrzyma się przynajmniej do końca roku. Świąteczne i sylwestrowe imprezy to dla wielu właścicieli restauracji i sali balowych świetna okazja, by zarobić. Wiemy już, że w tym roku imprezy tego typu się nie odbędą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
  2. Córka Roberta Lewandowskiego rośnie jak na drożdżach. Niewiarygodne, jak zmieniła się przez pół roku
  3. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
  4. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  5. 6-latek wyszedł z domu na autobus i nigdy nie wrócił. 33 lata później rodzina poznała porażającą prawdę
  6. Ogromne bombardowanie na Marsie. Efekty widoczne z satelitów
  7. Beata Kozidrak i Zenon Martyniuk w Biedronce. Sklep uhonoruje specjalnym wydarzeniem aż 70 tys. Polaków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Warszawa w Pigułce/Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News