test na koronawirusa Polacy obowiązek
Unsplash ThisisEngineering RAEng
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

Test na koronawirusa obowiązkowy dla Polaków. Decyzja została podjęta nagle. Niespodziewana, przykra informacja.

Test na koronawirusa obowiązkowy dla Polaków. Decyzja o wprowadzeniu nowego obowiązku zapadła nagle. Kolejne zaostrzenia restrykcji to wynik zaostrzającej się na całym świecie pandemii.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Test na koronawirusa obowiązkowy dla Polaków. Nagle zapadła decyzja o wprowadzeniu nowego obowiązku

Erna Solberg, premier Norwegii w czwartek ogłosiła kolejne obostrzenia, jakie zostaną wprowadzone w tym kraju w związku z epidemią koronawirusa. Już od poniedziałku wszyscy przyjeżdżający z Polski będą zobligowani do zrobienia testu na obecność COVID-19.

Kolejne zaostrzenie restrykcji to odpowiedź na powiększającą się w Norwegii liczbę nowych zakażeń. Już od poniedziałku wszyscy przyjezdni z krajów określonych jak czerwone, będą musieli okazać ujemny test na koronawirusa, wykonany przed upływem 72 godzin.

Zdaniem norweskich władz, sytuacja w tym kraju znacznie pogarsza się. Nieustannie rośnie liczba nowych przypadków, u których stwierdzono obecność wirusa. Jeszcze na początku sierpnia notowano po ok. 300 infekcji tygodniowo. Z końcem października liczba zwiększyła się do 3 tys. przypadków tygodniowo. W ciągu ostatnich trzech tygodni natomiast jest to już 6 tysięcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Władze są zaniepokojone nieustanną tendencją wzrostową, dlatego wprowadza się kolejne restrykcje, które mają zapewnić skuteczne ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa oraz uniknięcie zupełnego lockdownu.

- Sytuacja jest poważna, a śledzenie infekcji w wielu gminach jest trudne. Nie mamy czasu, aby czekać, czy środki wprowadzone w zeszłym tygodniu są wystarczające, musimy już działać, aby uniknąć zamknięcia kraju, do jakiego doszło w marcu - mówiła Solberg podczas konferencji.

W ramach restrykcji dotyczących całego kraju norweski rząd zaleca unikanie kontaktów społecznych, pozostanie w domach oraz zdecydowanie odradzają podróże zagraniczne.

Wcześniej zdecydowano się również na wprowadzenie limitu pięciu osób spoza rodziny, z którymi można spotkać się w mieszkaniu. Od soboty natomiast na imprezach prywatnych w lokalach wynajmowanych będzie mogło pojawić się maksymalnie 20 osób, na publicznych - do 50. W przypadkach kiedy wszyscy uczestnicy imprezy będą mieli stałe miejsca, dopuszczony jest limit nawet 200 osób. Restauracje będą natomiast serwowały dania do godz. 22, alkohol będzie mógł być podawany do północy.

Dzisiaj grzeje:

1. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

2. Dwa województwa w Polsce do zamknięcia. Przekroczyły krytyczną statystykę zakażeń

3. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital

Wszyscy, którzy zamierzają wybrać się do Norwegii w najbliższym czasie, a przyjeżdżają z kraju, który został oznaczony jako czerwony, będą musiały liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami. Zdaniem norweskich władz, poważna sytuacja epidemiczna jest w niemal wszystkich krajach Europy, w tym w Polsce. Polacy mieli być nawet wcześniej oskarżani przez władze o importowanie przypadków zakażeń.

Już od poniedziałku przekraczając norweską granicę, będziemy musieli przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa przeprowadzonym nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem. Norweskie władze zastrzegają sobie możliwość odmowy wjazdu. Będzie obowiązywał również wymóg posiadania docelowego miejsca zamieszkania lub hotelu - w przypadku turystów. Szczegóły zostaną jeszcze doprecyzowane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażający
  2. Druzgocąca wiadomość. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, opowiedział o swoich objawach
  3. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
  4. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  5. 6-latek wyszedł z domu na autobus i nigdy nie wrócił. 33 lata później rodzina poznała porażającą prawdę
  6. Apple nie chce dać zasilacza? Xiaomi stworzy go za grosze
  7. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News