rząd pieniądze chryzantemy
Pixabay.com _Alicja_
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija

Rząd nie zapewni wsparcia wszystkim osobom, które zostały poszkodowane wskutek zamknięcia cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych. Decyzja zapadła w ostatniej chwili. Niestety, jak się okazuje, nie wszyscy otrzymają pieniądze.

Rząd miał kupić chryzantemy od sprzedawców, którzy nie mieli okazji sprzedać towaru z powodu zamknięcia cmentarzy. Niestety, nie wszyscy otrzymają wsparcie. Dlaczego? Jak się okazuje, rząd zapomniał o pewnej grupie osób.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Rząd kupi chryzantemy tylko od firm. Nie wszyscy uzyskają obiecane wsparcie

Osoby, które chciały legalnie sprzedawać chryzantemy pod cmentarzami, jednak nie prowadzą działalności gospodarczej, nie otrzymają wsparcia od państwa. Pomoc zostanie udzielona jedynie przedsiębiorcom.

Przypomnijmy. decyzja o zamknięciu cmentarzy zapadła 30 października ok. godz. 16. Obostrzenia obowiązywały od 31 października do 2 listopada. W związku z decyzją rządu, która została ogłoszona dosłownie na ostatnią chwilę, wielu sprzedawców nie miało możliwości sprzedaży zakupionego towaru.

Rząd uspokajał jednak, że przedsiębiorcy nie poniosą strat, ponieważ chryzantemy zostaną przez nich wykupione. Teraz jednak okazuje się, iż rządzący zapomnieli o jednej grupie ludzi, w związku z czym wsparcie mają otrzymać jedynie przedsiębiorcy z zarejestrowaną działalnością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

- Działalność nierejestrowa wynika z art. 5 ust. 1 ustawy – Prawo przedsiębiorców (t.j.Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 ze zm.). Przepis ten określa, że nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie jest to 1300 zł) oraz która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej - c.zytamy w informacji podanej przez DGP

Jak przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, za chryzantemę doniczkową zapłacą 20 zł, natomiast za ciętą 3 zł. Niestety jednak nie wszystkim. Warunkiem skorzystanie z pomocy państwa jest zagrożenie utraty płynności finansowej w związku z ograniczeniami, jakie zostały wprowadzone przez pandemię koronawirusa.

Na złożenie stosownego oświadczenia przedsiębiorcy mają czas do piątku. Jak się okazuje, określone zostały również konkretne warunki co do samych kwiatów.

Jak wynika z informacji przedstawionych na portalu plotkibiznesowe.pl, kwiaty muszą być w pełnej fazie dojrzałości rozwojowej w momencie, kiedy wniosek zostanie złożony. Przedsiębiorca musi również posiadać ich odpowiednią ilość.

Rząd będzie zajmował się jedynie skupowaniem chryzantem. Rekompensaty za inne popularne w tym czasie kwiaty, jak np. wrzosy czy lilie nie zostały przewidziane. Powodem ma być "długość życia" innych kwiatów. Jak przyznał jeden z e współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego, rządzący zapomnieli o osobach, które prowadzą działalność nierejestrową.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

- Szczerze mówiąc, zapomnieliśmy o osobach prowadzących działalność nierejestrową - przyznał współpracownik Morawieckiego. Szokująca pomyłka rządu została skomentowana na Twitterze przez Dariusz Szczotkowskiego.

- Oj tam, nic się nie stało, ludzka rzecz zapomnieć! Niech ten rząd już upadnie... - napisał Dariusz Szczotkowski na Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uratowany labrador starał się przekazać ważną wiadomość. Ratownicy zdębieli, kiedy dowiedzieli się prawdy
  2. Iga Świątek nie zagra na Australian Open? Są poważne problemy ze strony rządu, czeka do końca listopada
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. 6-latek wyszedł z domu na autobus i nigdy nie wrócił. 33 lata później rodzina poznała porażającą prawdę
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni
  7. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik PL, Plotki Biznesowe PL, DGP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News