Zakopane przeżywa najazd turystów
youtube.com Tygodnik Podhalański
Monika Majko - 13 Lutego 2021

Nagranie z Zakopanego trafiło do sieci. Rozbawione tłumy Polaków

Kilka dni temu rząd ogłosił złagodzenie obostrzeń epidemicznych, co umożliwiło m.in. ponowne otwarcie hoteli. Dzięki temu, a także w związku z zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, do miasta zjechały tłumy turystów.

Policjanci z Zakopanego mają za sobą pierwsza trudną noc po wejściu w życie złagodzonych obostrzeń epidemicznych. Krupówki przeżywają prawdziwe oblężenie turystów i choć górale cieszą się z ich powrotu, służby angażują wszystkie patrole, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo w mieście.

Zakopane przeżywa najazd turystów

Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem tradycyjnie przyciągnął do stolicy Tatr tłumy turystów. Jak podkreślają lokalne służby porządkowe, pierwsza noc po złagodzeniu obostrzeń sanitarnych nie należała do spokojnych.

W nocy z piątku na sobotę policjanci przeprowadzili zaskakująco wiele interwencji na terenie Zakopanego. Funkcjonariusze wzywani byli m.in. do awantur w hotelach, ulicznych bójek oraz nietrzeźwych, którzy zakłócali spokój na ulicach miasta.

– Noc z piątku na sobotę dla zakopiańskich policjantów była bardzo ciężka. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli – przekazał asp. sztab. Roman Wieczorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem w rozmowie z TVP Info.

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latNie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latCzytaj dalej

– W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedną osobą z narkotykami – dodał asp. sztab. Roman Wieczorek.

Turyści pojawili się na Krupówkach również po sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak przekazał w rozmowie z redakcją portalu TVP Info dyżurny zakopiańskiej policji, na razie sytuacja jest pod kontrolą. Jak relacjonuje jednak „Tygodnik Podhalański”, pod restauracjami i barami ustawiają się już kolejki turystów, których przybywa z każdą godziną.

– Jest spokojnie. Jesteśmy przygotowani na kolejną noc. Zawsze jesteśmy przygotowani – podkreślił funkcjonariusz.

Złagodzenie obostrzeń sanitarnych spowodowało również, że na weekend w góry ruszyli miłośnicy zimowych sportów. Narciarze tłumnie ruszyli na stoki pod Tatrami, które już od piątku również czujnie patrolują lokalne służby porządkowe.

– Będziemy reagowali na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na stokach narciarskich jak również na niestosowanie się do obowiązujących obecnie przepisów epidemiologicznych w pobliżu wyciągów – przekazali policjanci.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News