Nie żyje Judyta Turan
Pixabay.com Arcaion
Klaudia Bochenek - 13 Lutego 2021

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 lat

Nie żyje Judyta Turan - aktorka znana z takich produkcji jak „M jak miłość”, „Klan” czy „Na Wspólnej”. Miała tylko 37 lat, osierociła dwie córeczki w wieku 7 i 9 lat. Niestety, od dłuższego czasu zmagała się z wyniszczającą chorobą - nowotwór dał przerzuty, organizm nie miał już siły walczyć.

Nie żyje aktora wielu polskich seriali. Niestety, kolejnej walki nie udało jej się wygrać. O śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Judyta Turan. Aktorka miała 37 lat

– Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! – poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Aktorka w maju 2018 roku dowiedziała się o raku piersi. Mimo podjętego leczenia, usunięcia 8 węzłów chłonnych i chemioterapii, choroba nie dawała o sobie zapomnieć. Organizowano zbiórki na jej leczenie, niestety okazało się, że wystąpiły przerzuty do kości.

Judyta Turan starała się korzystać z pomocy specjalistów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich wiedza i doświadczenie przegrały z chorobą.

Dziennikarka TVP Info nie wiedziała, że ma włączony mikrofon. „Nie wiedziałam, czy on już gada, nie gada”Dziennikarka TVP Info nie wiedziała, że ma włączony mikrofon. „Nie wiedziałam, czy on już gada, nie gada”Czytaj dalej

– Sama diagnoza to był ogromny wstrząs, a potem wyparcie, poczucie, że to nie może być prawda, pytanie „dlaczego ja” i w końcu panika o przyszłość. Jeśli się ma dzieci, to się myśli w takiej sytuacji przede wszystkim o nich - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską jeszcze półtora roku temu.

– Na przykład wiedziałam wcześniej, że trzeba dbać o spokój, jeśli żyje się w permanentnym stresie, który jest wpisany w mój zawód. Natomiast miałam tego świadomość tylko w teorii, a przecież stres przyczynia się do rozwoju wielu chorób, takich jak rak, czy cukrzyca - opowiadała Judyta Turan. Przez chorobę zmieniła swoje podejście do życia.

Inspiracją w walce z chorobą była dla niej mama, która kilkanaście lat temu zdołała pokonać nowotwór - również zachorowała na raka piersi.

– Jednak najważniejsze są córki. Nie wyobrażam sobie, żeby nie widzieć, jak pójdą na studia, jak założą swoje rodziny. Nie dopuszczam myśli, że nie będę uczestniczyć w ich dorosłym życiu, nie zobaczę swoich wnucząt. Ja to cały czas widzę i pielęgnuję w moich medytacjach. Naprawdę jestem zdeterminowana, żeby wyzdrowieć i nie dopuszczam innej opcji - mówiła Judyta Turan o rodzinie.

Pod koniec 2019 roku udało jej się zebrać dzięki pomocy internautów ponad pół miliona zł na immunoterapię i protonoterapię w klinice w Niemczech.

Judyta Turan

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook, Wprost, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News