Jarosław Krzak jest zarażony koronawirusem
Facebook/SkokiPolska.pl/Julia Piątkowska
Irmina Jach - 9 Lutego 2021

Jarosław Krzak z koronawirusem. Nie wystartuje w Pucharze Świata w Zakopanem

Jarosław Krzak jest zarażony koronawirusem. Media obiegła informacja, że młody skoczek narciarski nie wystąpi w Pucharze Świata w Zakopanem. Fani nie kryją rozczarowania.

W najbliższy weekend skoczkowie narciarscy po raz kolejny będą rywalizować na Wielkiej Krokwi. Zakopane zajęło się organizacją zawodów, gdy chińskie Zhangjiakou zrezygnowało z tej funkcji z powodu niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej. Do konkursu nie stanie Jarosław Krzak.

Jarosław Krzak jest zarażony koronawirusem

- Trener Doleżal nie mógł wystawić Jarka Krzaka, który w ubiegłą niedzielę zasygnalizował złe samopoczucie i poddał się prywatnie testowi na koronawirusa. Wynik pozytywny testu wykluczył Jarka z treningów i aktualnie przebywa na kwarantannie. Nie miał kontaktu z kadrą i sztabem - napisano na łamach portalu skaczemy.pl.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa, który otrzymał Jarosław Krzak, wyklucza go ze zbliżającego się konkursu w Zakopanem. Oznacza to, że fani sportowych emocji będą mogli obserwować zmagania tylko jedenastu - a nie dwunastu - skoczków.

Do rywalizacji staną: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot oraz Aleksander Zniszczoł. W piątek odbędą się kwalifikacje, a w sobotę oraz niedzielę konkursy indywidualne.

Minister zdrowia przedstawił warunek powrotu do większych obostrzeńMinister zdrowia przedstawił warunek powrotu do większych obostrzeńCzytaj dalej

Pod koniec ubiegłego roku z zarażeniem zmagał się także Klimek Murańka. 26-latek został wówczas odizolowany od reszty drużyny i nie wystąpił w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Z rywalizacji wykluczono także innych Polaków.

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale ze względu na dobro wszystkich pozostałych zawodników nasz departament zdrowia nie miał wyboru. W związku z decyzją władz nie możemy pozwolić na start polskiej drużyny w Oberstdorfie - przekazywał Florian Stern, sekretarz generalny otwierającego TCS konkursu w Oberstdorfie.

Młody skoczek narciarski - w przeciwieństwie do Jarosława Krzaka - przechodził zakażenie bezobjawowo, o czym informował zatroskanych fanów za pomocą wpisów w mediach społecznościowych. „Bardzo mi przykro, ale stało się” - pisał w grudniu reprezentant Polski.

Podczas Pucharu Świata w Zakopanem polscy reprezentanci chcą zrehabilitować się za słabszy występ na własnej skoczni sprzed miesiąca. W styczniowym konkursie najlepiej sprawdził się Andrzej Stękała, który ulokował się na piątej pozycji.

Skoczkowie narciarscy w ostatnich tygodniach są w doskonałej formie. W Willingen na podium stanęli Kamil Stoch i Piotr Żyła. Pierwszy ze sportowców świetnie zaprezentował się także w ubiegły weekend w Klingenthal. Trzymacie kciuki za ich występ w Zakopanem?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Sportowe Fakty/Polsat Sport

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News