Siedziba TVN
Screen TVP "Wiadomości", wydanie z 12.02.2012 r.
Artur Łokietek - 13 Lutego 2021

TVP zrobiło materiał o wpadkach TVN-u. Riposta jest szeroko komentowana

Niedawno TVN wyemitowało materiał, w którym pokazano podsumowanie ostatnich „dokonań” TVP. Telewizja publiczna odpowiedziała w bardzo podobny sposób. „Osłona medialna byłych kacyków” dało się słyszeć na antenie TVP.

„Fakty” TVN postanowiły w dość bezpośredni sposób wytknąć błędy popełniane przez TVP, emitując materiał złożony z „najlepszych” fragmentów stworzonych przez TVP za publiczne pieniądze. Stało się w odpowiedzi na niedawne zamieszanie związane z „podatkiem od mediów” i 2 miliardami, które dostało TVP od państwa.

TVP sporo czasu antenowego poświęciło na odniesienie się do ostatnich oskarżeń. Znaczną część z tego obejmował materiał o wystąpieniu Marszałka Tomasza Grodzkiego, odpowiedź dla TVN-u oraz pokazanie „głosów wsparcia” ze strony obywateli, którzy mogli dzwonić na specjalny „numer zaufania dla TVP”.

TVP określiło media z czasów przed objęciem przez PiS władzy jako „osłonę byłych kacyków. Pokazano zdjęcia celebrytów znanych z TVN wyjaśniając, że stacja unika płacenia podatku, który miał trafić przede wszystkim na wsparcie służby zdrowia.

Telewizja Polska postanowiła także odnieść się do bardzo głośnych zarzutów o pobraniu z pieniędzy publicznych aż 2 miliardów złotych. Zdaniem stacji, pieniądze są tak naprawdę „rekompensatą” za niepłacenie abonamentu przez znaczną część społeczeństwa. Później TVP w bezpośredni sposób odniosło się do działalności TVN. „Nie kryją, że chcą stawiać do kąta innych, jakby mieli na to monopol” – dało się usłyszeć w Wiadomościach.

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latNie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latCzytaj dalej

TVP odpowiada na atak TVN. "Kto się przezywa, ten się sam tak nazywa"

Autor materiału, Maciej Sawicki, uznał także, że TVN jest „bardziej środowiskiem politycznym niż dziennikarskim” okraszając to fragmentami z paskami informacyjnymi, które według dziennikarza nie reprezentowały funkcji informacyjnych. Nie zabrakło ostrych słów. - Pracownicy TVN podczas puczu kreowali rzeczywistość – powiedział na antenie redaktor. Miało to nawiązywać do wydarzeń z 2016 roku, gdy opozycja zablokowała sejmową mównicę, a TVN przedstawiać to miał jako rzekomy „pucz”.

Jakby tego było mało, nie zabrakło kuriozalnych uwag w stronę TVN-u. W materiale wytknięto swego czasu dość popularną historię związaną z naśmiewaniem się z osób chorych na nerwicę w trakcie programu telewizji śniadaniowej. Za pamiętną wpadkę TVN już wcześniej przepraszało.

Telewizja Polska postanowiła wytknąć także nieznanie pojęcia hatt-trick. W jednym ze sportowych materiałów emitowanych w TVN24 dziennikarka popełniła merytoryczną gafę uznając hatt-trick za strzelenie przez jednego piłkarza dwóch goli w trakcie meczu. Choć naprawdę ciężko odnieść to do zarzutów o „kłamstwach TVN”, w jakiś sposób TVP udało się połączyć te kropki.

Ostatnia sytuacja jest o tyle kuriozalna, że wielu z nas pamięta wpadkę TVP1, gdy redaktor nie mógł poprawnie wymówić nazwiska znanego piłkarza Zinedine Zidane’a. W materiale dotyczącym TVN Maciej Sawicki wytknął takżeobyczajowy skandal, kiedy grupa dziennikarek zarzucała molestowanie Kamilowi Durczokowi”. Całe oskarżenia ze strony TVP są o tyle znamienne, że materiał od TVN nie został okraszony absolutnie żadnym komentarzem, gdzie fragmenty z informacji przekazywanych przez telewizję publiczną nie wymagały żadnego wyjaśniania. TVP na komentarz sobie jednak pozwoliło.

- Skąd takie kompromitujące wpadki? Stacja nie ceni swoich widzów- stwierdził Sawicki. - Aż chciałoby się spuentować, kto się przezywa, ten sam się tak nazywa – zakończył materiał dziennikarz w telewizji publicznej, na finansowanie której dokłada się każdy obywatel.

- Tonący brzytwy się chwyta - czytamy w komentarzach na portalu wykop.pl

- TVPiS: Może kłamiemy, napuszczamy na siebie Polaków, niszczymy rodziny i prezentujemy propagandę zamiast rzetelnych informacji, ale jakaś randomowa typiara w TVN-ie nie wie co to hatt-trick - komentuje kolejny internauta.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: onet.pl, YouTube, TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News