Zakaz zniknie
Pixabay.com pasja1000
Monika Majko - 1 Marca 2021

Już 11 marca zniknie uciążliwy zakaz. Pacjenci wniebowzięci, ruszają sanatoria

Na odwołanie tego zakazu czekał każdy, kto ma wystawione i potwierdzone przez wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie na leczenie sanatoryjne. Od 11 marca działalność wznowią bowiem krajowe uzdrowiska.

Zakaz przyjmowania pacjentów wprowadzony został z powodu podwyższonego ryzyka epidemicznego. Od 11 marca sanatoria ponownie się otworzą, jednak by móc skorzystać z turnusu leczniczego, trzeba będzie spełnić określone warunki.

Zakaz dla sanatoriów przestanie obowiązywać z dniem 11 marca 2021 roku

Na tę wiadomość z niecierpliwością czekało wielu Polaków. Od 11 marca sanatoria ponownie rozpoczną przyjmowanie pacjentów, jednak z powodu wciąż zagrażającej zdrowiu i życiu pandemii koronawirusa, wprowadzono dodatkowe obostrzenia.

Jak przekazała w rozmowie z „Faktem” Sylwia Wądrzyk, Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia, by móc skorzystać z leczenia w uzdrowisku, należy posiadać negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub być zaszczepionym przeciwko COVID-19.

Test na koronawirusa pacjenci powinni wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia w uzdrowisku we wskazanych punktach pobrań, zwanych drive-thru. Badania będą finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

- Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka - przekazano na łamach „Faktu”.

Pacjenci nie potrzebują skierowania na badanie i zostaną poinformowani o wyniku testu przed przyjazdem do sanatorium. Jeśli będzie on negatywny, uzdrowisko telefonicznie potwierdzi rozpoczęcie leczenia w wyznaczonej placówce.

Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 są zwolnione z obowiązku wykonywania testu na obecność wirusa SARS-COV-2. Takie obostrzenia mają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjentom korzystającym z leczenia w uzdrowiskach.

Jak podkreśliła w rozmowie z „Faktem” Sylwia Wądrzyk, osoby przyjeżdżające na leczenie do sanatorium mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ personel udzielający świadczeń w krajowych uzdrowiskach został zaszczepiony, a placówki przestrzegają reżimu sanitarnego.

Dodatkowo wszyscy pacjenci będą sprawdzani pod kątem zakażenia koronawirusem i nie ma możliwości, by podjęli leczenie w placówce bez otrzymania negatywnego testu na obecność wirusa SARSo-COV-2 lub szczepionki przeciwko COVID-19.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News