Piotr Żyła
SkaczemyPL/ kadr z wideo/ https://youtu.be/rHbfOTiEwJw
Artur Łokietek - 28 Lutego 2021

Pokazali nagranie z imprezy po zwycięstwie Żyły. Gdy wyszedł z auta, od razu wznieśli toast

 Piotr Żyła świętuje wielkie zwycięstwo. Polskiemu skoczkowi udało się zdobyć złoty medal na ostatnich mistrzostwach świata w Oberstdorfie. W sieci pojawiło się nagranie z imprezy, jaką urządzili koledzy narciarza.

Piotr Żyła jest niezwykle zasłużonym polskim skoczkiem narciarskim. Teraz kolejny raz udowodnił na co go stać. W ostatnich mistrzostwach świata w Oberstdorfie na skoczni normalnej zdobył złoty medal.

Polski skoczek stał się tym samym już 5. złotym medalistą tego wydarzenia z naszego kraju. Przez długi czas po wygranej nie ukrywał radości, a inni skoczkowie, dziennikarze i trenerzy nie kryli swojego zaskoczenia energicznością 34-latka.

Pochodzący z Cieszyna mistrz świata dołączył do elitarnego grona polskich skoczków narciarskich. Stanął na podium tuż po Wojciechu Fortunie, Adamie Małyszu, Kamilu Stochu i Dawidzie Kubackim. Nie da się ukryć, że ma się z czego cieszyć.

Tym bardziej nie dziwi impreza, jaką dla mistrza przygotowali jego koledzy. Przyjęcie zorganizowali inni skoczkowie i sztab szkoleniowy z naszego kraju. Piotr Żyła nie krył wzruszenia, gdy przyjechał do miejsca zakwaterowania Polaków w Niemczech.

Justyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaJustyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaCzytaj dalej

Pierwsze, co zrobił Piotr Żyła po wielkiej wygranej

Jego radość i ekspresja chyba na zawsze zapisane zostaną złotymi zgłoskami w annałach mistrzostw świata w Oberstdorfie. Choć niektórzy przypuszczali, że skoczka opuści energia gdy wróci do kwater, tak się wcale nie stało.

Zaraz po tym, gdy wysiadł z samochodu, został dosłownie oblężony przez przyjaciół i znajomych. Po przyjęciu gratulacji i wymianie uścisków z resztą drużyny od razu chwycił za kieliszek, aby przypieczętować swoje zwycięstwo.

Trener, Michał Doleżał, zdecydował się na wygłoszenie mowy w trakcie uroczystości. Podziękował wszystkim za wspólną pracę, która doprowadziła do wielkiego sukcesu.

W trakcie imprezy nikogo ani na chwilę nie opuściła radosna aura zwycięstwa. Były tańce, wielokrotne okrzyki radości i, rzecz jasna, szampan do oblania wyjątkowego wydarzenia. W trakcie gdy polska kadra nie mogła wyjść z podziwu, nieco inaczej zachowała się była partnerka 34-letniego skoczka. Justyna Żyła podzieliła się w sieci wielce wymownym zdjęciem, na którym ewidentnie wbija szpilę w Piotra.

To jednak nie wszystkie sportowe emocje, których możemy spodziewać się w ten weekend. Już dzisiaj, w niedzielę 28 lutego odbędą się kolejne zawody w Oberstdorfie, tym razem konkurs drużyn mieszanych, który rozpocznie się już o 16:30. Polskę reprezentować będą: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: sport.radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News