Nie żyje dziennikarz
David Tomaseti/ Unsplash
Klaudia Bochenek - 28 Lutego 2021

Nie żyje dziennikarz Lech Tylutki

Nie żyje dziennikarz - Lech Tylutki. Informacje przekazało TVP Info oraz Gazeta Lubuska, w której przez wiele lat pracował. Niestety, śmierć zaskoczyła go w górach, a prawdopodobną przyczyną zgonu mógł być zawał serca. Koledzy wspominają, że kochał jeździć na nartach.

Dziennikarz w chwili śmierci miał tylko 68 lat. W sieci nie pojawiły się informacje, czy już wcześniej borykał się z problemami zdrowotnymi. Redakcja Gazety Lubuskiej pożegnała go pięknymi wspomnieniami.

Dziennikarz prawdopodobnie zmarł na zawał serca

Lech Tylutki urodził się w 1953 roku w Międzyrzeczu i zanim został dziennikarzem z prawdziwego zdarzenia, ukończył AWF. Potem zdecydował się na podyplomowe studia dziennikarskie.

Związał się z Polską Agencją Prasową, a następnie pod koniec lat 70., a dokładnie w 1979 roku, osiadł w Gazecie Lubuskiej. Tu pracował przez wiele kolejnych lat, głównie w oddziale terenowym. Kochał narty, zajmował się też pisaniem limeryków, które były publikowane m.in. na łamach „Merkuriusza regionalnego”.

- Śmierć zaskoczyła Go w ukochanym miejscu, czyli w górach. Przyczyną był prawdopodobnie zawał. Znajomi, przyjaciele są wstrząśnięci niespodziewaną informacją. Był tak pełen życia, miał wiele planów... - napisano we wspomnieniu o zmarłym dziennikarzu.

Justyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaJustyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaCzytaj dalej

- Pamiętam, jak przyszedł do pracy, to był koniec lat 70. Kochał życie, sport i gotowanie. To ostatnie wychodziło mu znakomicie, miał dobrą rękę do kuchni. I oczywiście narty to było coś więcej niż pasja, to była miłość. Leszek miał wiele planów. Nosił się z zamiarem wydania zbioru swoich tekstów. Pisał również limeryki. Miały ukazać się drukiem - mówi Tadeusz Palto, który przez lata pełnił obowiązki sekretarza redakcji Gazety Lubuskiej.

- Leszka poznałem, gdy był jeszcze korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. Później wiele lat pracowaliśmy biurko w biurko w „Gazecie Lubuskiej” w dziale terenowym, zjechaliśmy województwo wzdłuż i wszerz. Znakomity kolega, bezinteresowny - czytamy w specjalnie opublikowanym wspomneniu.

Lech Tylucki na pewno był znakomitym kolegą - kiedy zmarł Antoni Łusiak, który w tej samej gazecie przepracował 42 lata, dbał, aby ten nie pozostał zapomniany. Gościł na specjalnych, lokalnych wspominkach.

Był zaangażowany w miejskie życie - na kultowym zielonogórskim Winobraniu był także jurorem w konkursie win domowych.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info, Gazeta Lubuska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News