Piotr Żyła mistrzem świata
Fot. Wikimedia Tadeusz Mieczyński CC BY-SA 3.0
Mateusz Sidorek - 27 Lutego 2021

Zapytali Żyłę, komu dedykuje zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Szczera odpowiedź

Piotr Żyła bardzo długo czekał na ten moment. Polski skoczek narciarski miewał w ty roku gorsze występy, ale ostatecznie został mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. W tej sytuacji nie mógł nie udzielić wywiadu dziennikarzom. Sportowiec zadedykował zwycięstwo ciężkiej pracy i dobrej zabawie.

Choć wszyscy trzymali kciuki, prawdopodobnie mało kto się spodziewał, że podczas sobotniego turnieju Piotr Żyła zostanie mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Sportowiec wreszcie sięgnął po ważne wyróżnienie, a później udzielił ciekawego wywiadu.

Piotr Żyła jest skoczkiem narciarskim, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Zawsze postrzegano go jako sportowca z ogromnym potencjałem i człowieka, który zastąpi Adama Małysza. Jednak genialne skoki przeplatały się z przeciętnymi, a nawet bardzo słabymi. Jednak po latach ciężkiej pracy przyszła stabilizacja formy.

Piotr Żyła zwyciężył w Oberstdorfie

Wśród kibiców i dziennikarzy Piotr Żyła zasłynął nie tylko jako wybitny skoczek narciarski, ale także uśmiechnięty i otwarty człowiek, który chętnie udziela wywiadów. W trakcie rozmów z mediami natomiast często żartuje i śmieje się w charakterystyczny sposób.

Zdarzały się jednak sytuacje, gdy Piotr Żyła odmawiał wypowiadania się przed dziennikarzami, choć ci czekali na niego w mixed zone. Działo się to przede wszystkim po nieudanych skokach sportowca, gdy Piotr był wyraźnie niezadowolony.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiCzytaj dalej

Choć od zawsze Piotr Żyła uchodził za wybitnie utalentowanego skoczka, zdarzały mu się nierówne serie oraz turnieje, na których lądował daleko poza podium. Wówczas kibice zaczynali wątpić, czy skoczek porównywany do legendy Adama Małysza, rzeczywiście jest tak dobry. Jednak w Oberstdorfie potwierdził swoją formę, zdobywając mistrzostwo świata.

Po zwycięstwie Piotr Żyła rozbawił podczas wywiadu

W sobotę 27 lutego Piotr Żyła chętnie rozmawiał z dziennikarzami – nic w tym dziwnego, w końcu sportowiec został mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie.

Mistrz został zapytany przez dziennikarza, komu dedykuje swój tytuł. Piotr spojrzał się do kamery i choć jego charakterystyczny uśmiech ukryty był pod maseczką, słychać było, że humor mu dopisuje.

Ciężkiej pracy i dobrej zabawie – powiedział Piotr Żyła.

Po udzieleniu odpowiedzi skoczek narciarski wydał z siebie jeszcze radosny okrzyk. Widać było, że sportowiec długo czekał na tytuł mistrza świata. Odszedł od dziennikarza, śmiejąc się na głos.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tajemnicach Agaty Dudy. Jej brat postanowił udzielić wywiadu mediom i opowiedzieć o rodzinnych sekretach. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News