nie żyje Andrzej Rozmus
pixabay.com, autor: Matlachu
Artur Łokietek - 1 Marca 2021

Nie żyje Andrzej Rozmus

Nie żyje ceniony aktor Andrzej Rozmus. Przez wiele lat swojego życia występował na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu, grywał także w serialach emitowanych w telewizji. Przegrał walkę z ciężką chorobą.

Wielka strata dla świata teatru i telewizji. Dziś, tj. 1 marca, Teatr Zagłębia w Sosnowcu podzielił się niezwykle smutną informacją. Zmarł ceniony polski aktor teatralny i telewizyjny.

Nie żyje Andrzej Rozmus. Artysta znany przede wszystkim z występów na deskach Teatru Zagłębie w Sosnowcu, z którym związany był od 1997 roku.

W tym samym roku, w którym dołączył do teatru w Sosnowcu zdał także egzamin eksternistyczny. Od razu dał znać o swoim talencie aktorskim, co przyniosło mu wiele fantastycznych ról.

Niestety, przez wiele lat zmagał się z ciężką chorobą. Nie przeszkodziło mu to w występowaniu i poświęcaniu się dla roli. Ostatecznie walkę przegrał, o czym czytamy m.in. na stronie Teatru Zagłębia.

Klienci mogą być zadowoleni. Bezkonkurencyjna oferta na wiele produktów w BiedronceKlienci mogą być zadowoleni. Bezkonkurencyjna oferta na wiele produktów w BiedronceCzytaj dalej

Zmarł ceniony polski aktor teatralny i telewizyjny

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku. Od 7. klasy szkoły podstawowej pokazywał swoją pasję do aktorska i twierdził, że w przyszłości chce występować. Marzenie ostatecznie udało mu się zrealizować.

Jak wspomnieliśmy, w 1997 roku zdał swój egzamin eksternistycznym po czym od razu dołączył do grupy aktorów związanych z teatrem w Sosnowcu. Mimo poświęcenia się sztuce żywił wiele różnych pasji, jak choćby do ogrodnictwa czy rzeźbiarstwa.

Grywał też w Teatrze Dzieci Zagłębia, gdzie zadebiutował w spektaklu „Cucurbita story” w reżyserii J. Wolskiego w 1988 roku. W ciągu swojego życia wczuwał się w grane przez siebie postacie, co przyniosło mu wiele różnych ról.

Występował między innymi w takich sztukach, jak „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”. To nie wszystko, gdyż ceniony aktor udzielał się także w telewizyjnych produkcjach. Mogliśmy oglądać go m.in. w „Pierwszej Miłości”, „Świętej Wojnie”, „Wydziale Zabójstw”, „Polityce” czy „Na Sygnale”.

- Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który, mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia – czytamy na stronie Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Andrzej Rozmus

z: facebook.com/TeatrZaglebia

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: sosnowiec.naszemiasto.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News